1 eve 2 internet kurulur mu?

sd1

Hectopat
Yer
Türkiye :)
Daha fazla  
Sorumu açıkça başlıkta belirttim, yine de burada da detaylı bir şekilde anlatayım. Evimde 1 adet fiber internet bulunmakta, ayrıca 2. bir fiber internet bağlayabilir miyim ya da VDSL internet bağlayabilir miyim? Soruma yanıt veren herkese teşekkür ederim, iyi sosyaller.

(Örnek vermek gerekirse; adresimde 1 adet aktif Türk Telekom interneti var 2. interneti Millenicom olarak bağlatabilir miyim?)

Millenicom için kesin bir şey söyleyemeyeceğim ama kendim 2 adet fiberi kullanıyorum. Biri TTNet Fiber diğeri Superonline Fiber. Aynı altyapıyı kullanmadıkları sürece sorun olacağını düşünmüyorum. Eğer aynı altyapıyı kullanıyorlarsa da bina içerisindeki kutuda boşluk varsa yine bağlantı yapabilirler sorun olmaz.

Arkadaşın dediği gibi boş port varsa yapabilirler ama çoğu firma uğraşmıyor. Ben de farklı bir ihtiyacım için talep etmiştim. Bölgenizde başvuru olursa portunuzu kullanmak durumunda kalırız dediler. Ben de yan dairede boşta duruyor diye oranın üzerinde alıp aşağıdan gelen kabloyu kendi daireme çektim. Bir sorun yaşamadım. Böyle bir imkanın varsa bu da bir çözüm olabilir. İlla binanın kendi tesisatından gitmek zorunda değil. Binanın telefon kutusundan bi hat çekebilirsin evine kadar.

Arkadaşın dediği gibi boş port varsa yapabilirler ama çoğu firma uğraşmıyor. Ben de farklı bir ihtiyacım için talep etmiştim. Bölgenizde başvuru olursa portunuzu kullanmak durumunda kalırız dediler. Ben de yan dairede boşta duruyor diye oranın üzerinde alıp aşağıdan gelen kabloyu kendi daireme çektim. Bir sorun yaşamadım. Böyle bir imkanın varsa bu da bir çözüm olabilir. İlla binanın kendi tesisatından gitmek zorunda değil. Binanın telefon kutusundan bi hat çekebilirsin evine kadar.
Eğer fiber binaya sonradan geldiyse zaten hatlar kuvvetle muhtemel şaft boşluğundan, tuvalet havalandırmalarından vs. geçerek geliyordur katlara. Ama sağlayıcının başvuru olma durumunda portunuzu kapatırız demesi biraz saçma geldi. Sağlayıcının derdi abone bulmak, böyle bir durumda da zaten sizi 2 ayrı abone gibi görüyor sistem.

Eğer fiber binaya sonradan geldiyse zaten hatlar kuvvetle muhtemel şaft boşluğundan, tuvalet havalandırmalarından vs. geçerek geliyordur katlara. Ama sağlayıcının başvuru olma durumunda portunuzu kapatırız demesi biraz saçma geldi. Sağlayıcının derdi abone bulmak, böyle bir durumda da zaten sizi 2 ayrı abone gibi görüyor sistem.
Aldığım cevap bu olduğu için hiç uğraşmadım. Allahtan oturduğumuz bina kendimizin hemen yan daire için aldım ben.

Geri
Yukarı