1 GB RAM ile Windows 10

BlueBone

Centipat
Merhaba. Ben Windows XP´ye Windows 10 kurmak istiyorum. Ne kadar RAM harcar onu söyler misiniz? Veya Windows 10 mu Windows 7 mi daha az RAM harcar? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece RAM ile değerlendirilmez, ancak 32 bit sürüm yarı stabil ve rahatsız edici yavaşlıkla çalışabilir.

Windows XP kullanan sistem %99 ihtimalle en az 10-12 yıllıktır. O sisteme Windows 10 kurmak mantıklı değildir. 1 GB RAM de Windows 10 için yeterli değildir zaten.

1 GB RAM'li bir sisteme yaptığım Windows 10 Pro (Sürüm 1607) 32 bit denemesinde aşırı derecede yavaşlık ve MEMORY_MANAGEMENT kodunda mavi ekranlarla karşılaştım. Windows 8.1, Windows 10'un aksine oldukça stabildi ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Ayrıca RAM tek etken değildir. Ekran kartı, işlemci ve anakart da bir o kadar da önemlidir.

Sistem özellikleriniz nedir?

Günümüz standartlarında en düşük RAM miktarı 2GB'dır. Windows 7 için 1.3 GB, Windows 10 için 1.8 GB açılış kullanımlarıdır.
Düzgün ayar vs. yapılırsa boşta 500-800 MB RAM kullanıyor. 2 GB RAM ile Windows 7 kullanıyorum ve boşta 350-450 MB RAM kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı