1 GB RAM ile Windows 10

BlueBone

Centipat
Merhaba. Ben Windows XP´ye Windows 10 kurmak istiyorum. Ne kadar RAM harcar onu söyler misiniz? Veya Windows 10 mu Windows 7 mi daha az RAM harcar? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece RAM ile değerlendirilmez, ancak 32 bit sürüm yarı stabil ve rahatsız edici yavaşlıkla çalışabilir.

Windows XP kullanan sistem %99 ihtimalle en az 10-12 yıllıktır. O sisteme Windows 10 kurmak mantıklı değildir. 1 GB RAM de Windows 10 için yeterli değildir zaten.

1 GB RAM'li bir sisteme yaptığım Windows 10 Pro (Sürüm 1607) 32 bit denemesinde aşırı derecede yavaşlık ve MEMORY_MANAGEMENT kodunda mavi ekranlarla karşılaştım. Windows 8.1, Windows 10'un aksine oldukça stabildi ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Ayrıca RAM tek etken değildir. Ekran kartı, işlemci ve anakart da bir o kadar da önemlidir.

Sistem özellikleriniz nedir?

Günümüz standartlarında en düşük RAM miktarı 2GB'dır. Windows 7 için 1.3 GB, Windows 10 için 1.8 GB açılış kullanımlarıdır.
Düzgün ayar vs. yapılırsa boşta 500-800 MB RAM kullanıyor. 2 GB RAM ile Windows 7 kullanıyorum ve boşta 350-450 MB RAM kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı