Çözüldü 1 Gbps indirme hızı olan internette Steam'de düşük indirme hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Canhat Emir

Decapat
Daha fazla  
İndirme hızım 930 download ve 940 upload ama buna rağmen Steam gibi uygulamalarda düşük indirme hızı alıyorum önce hız 90 mb/s e kadar çıkıyor fakat sonra düşerek 40 ila 30 mb/s arası dalgalanıyor.

Çözüm
Farklı sunucularda denedim yine bir değişiklik olmadı disk hızım indirme hızımdan daha yüksek.
Eki Görüntüle 1610996

İndirme yaparken aynı anda diske yazdığı için NVMe SSD yoksa o yüzden hızın sınırlanıyor olabilir onu demek istedim. Benim attığım görselde gördüğün gibi indirme hızımla eşit gidiyor neredeyse.
Acaba oyunun sunucularında bir sıkıntı mı var diye bir deneyeyim dedim ama bir sıkıntı yok gibi.
Eğer çözemezsen TurkNet'e bir kayıt aç çözerler muhtemelen.

1671804687282.png
Steam indirme hızını kısıtlıyor. Türkiye'de malum internet hızı ortalaması çok düşük olduğu için yatırım yapmıyorlar sunuculara.
Alakasız. Dün indirme yaparken ki hızım böyledi. Superonline kullanıyorum.
115.6MBs.png
İndirme hızım 930 download ve 940 upload ama buna rağmen Steam gibi uygulamalarda düşük indirme hızı alıyorum önce hız 90 mb/s e kadar çıkıyor fakat sonra düşerek 40 ila 30 mb/s arası dalgalanıyor.

Farklı sunuculara geçmeyi ve ön belleği temizlemeyi deneyebilirsin.

+ Olarak disk hızın yetmiyor olabilir.

Alakasız. Dün indirme yaparken ki hızım böyledi. Superonline kullanıyorum.
Eki Görüntüle 1610988

Farklı sunuculara geçmeyi ve ön belleği temizlemeyi deneyebilirsin.

+ Olarak disk hızın yetmiyor olabilir.
farklı sunucularda denedim yine bi değişiklik olmadı disk hızım indirme hızımdan daha yüksek
1671804038461.png

Farklı sunucularda denedim yine bir değişiklik olmadı disk hızım indirme hızımdan daha yüksek.
Eki Görüntüle 1610996

İndirme yaparken aynı anda diske yazdığı için NVMe SSD yoksa o yüzden hızın sınırlanıyor olabilir onu demek istedim. Benim attığım görselde gördüğün gibi indirme hızımla eşit gidiyor neredeyse.
Acaba oyunun sunucularında bir sıkıntı mı var diye bir deneyeyim dedim ama bir sıkıntı yok gibi.

1671804687282.png

Son düzenleme:
Çözüm

Eki Görüntüle 1611006

Haklıymışsınız hocam 1 TB hard diskim var hızı yetmiyor artık SSD almak şart oldu sağ olun.
1671804799856.png

Ben de 35 Mbit'teyim, tarife 50 Mbit ama kesinti olmadan alabileceğim en fazla hız bu. Trajikomik olan ise şu: site kapısının 15 metre ilerisinde TTNET fiber kutusu var, ama site içerisine fiber altyapısı döşemek masraflı diye fiber bağlamıyorlar; kaç kez sorduk, "altyapıyı site yönetimi döşerse fiber bağlarız" diyorlar. VDSL bağlamaya gelen teknisyen bile "20 sene de geçse buraya fiber bağlamazlar" dedi.

Geri
Yukarı