1 Gbps internetle Steam 20 MB/s indiriyor

@Vorfell

Hocam pek bir farkını hissetmiyorum. Yani sunuculara pek fazla upload yapan birisi değilim. Yalnızca torrent kullanımımda seedbox gibi oluyorum. İndirdiğim hızdan daha fazla hızla yükleme yapıyorum neredeyse her zaman.
Çoğu platform indirme hızını kısıtlar çünkü sunucu bunu kaldıramaz. IDM'de daha hızlı inmesinin sebebi, dosyayı parçalara ayırıp tek tek indirmesidir.

Farkındayım hocam onun. Onu belirtmemin sebebi sunuculardan tam kapasiteli hızla veri çekebiliyorum. Onu destekler bir ekran alıntısı paylaşmak için belirttim.

Steam'in 100Mbps kilitli olması bana çok saçma geldiği için böyle bir konu oluşturdum. Bana garip bir şeyler var gibi gelmişti..

Hocam pek bir farkını hissetmiyorum. Yani sunuculara pek fazla upload yapan birisi değilim. Yalnızca torrent kullanımımda seedbox gibi oluyorum. İndirdiğim hızdan daha fazla hızla yükleme yapıyorum neredeyse her zaman. Bunun haricinde benim açımdan bir avantajı yok. Bir yayıncı olsam yine olmazdı sanırım. Twitch 6000kbps kilitli olduğu için 15Mbps üstünün pek bir anlamı kalmıyor.

Hocam steam indirirken aynı anda kuruyor ve kaydediyor bu nedenle indirme hızınız yer yer düşebilir. SSD'niz nedir ?
Anakartınız ile SSD hızlarınız benzer/eşit mi ?

Yer yer düşmüyor hocam sürekli bu hızla indiriyorum. 16-25MB/s aralığında sürekli hızım. En başta 60-70MB/s açılışı yapıp düşüyor.
Anakartım MSİ x370 gaming plus
İşlemcim Ryzen 1700x
Samsung 860 evo 500GB
Kingston KC2500 1TB

Her iki SSD'de de durum aynı.
Maalesef Steam sunucuları bu hızlara daha hazır değil. Belli bir limit var onu geçemiyorsunuz.

Yani herkeste bu hız limitli hocam.
Hocam İzmir sunucusu değil de İstanbul sunucusu ya da başka bir sunucu seçip dener misiniz?

Denedim aynı hız bir değişiklik olmadı.
SSD ve işlemciden kaynaklı olabilir. @bluetazy işlemcinizi ve SSD'nizi belirtirseniz daha iyi olur.

Anakartım MSİ x370 gaming plus
İşlemcim Ryzen 1700x
Samsung 860 evo 500GB
Kingston KC2500 1TB

Her iki SSD'de de durum aynı.