1 GHz işlemcili laptop için Windows 10 mu, 7 mi, 8.1 mi?

Longstoryshort

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4gb 667mhz ddr2 ya da ddr3
SSD veya HDD modeli
500gb hdd
Anakart
x550ea
İşlemci
e1-2100 apu
Benim laptop eski denebilir. Resmen Windows 10 açsın yeter diye üretmişler. Aynı yıl piyasaya çıkmış, RAM 4 GB, CPU 1GHz, ekran kartı desen E1-2100 APU'su. Benim soracağım şeyse şu; Windows 10 mu bu bilgisayar için daha iyi olur yoksa Windows 7 veya 8.1 falan mı? Oyun ve internette sörf amaçlı kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 idealdir. Windows 7'nin desteği bitti ve güvenlik tehditleri, güvenlik açıkları gibi şeylere karşı savunmasız. Bu yüzden Windows 8.1 kurmanızı öneririm. Az çok kasabilir, idare edilebilir.

Güvenlik konusuna da değinmek lazım aslında. Ben antivirüs falan kullanmayı sevmem. Doğru dürüst kullandığım (ayda bir belki) CCleaner falan. Onun dışında arkamı kollayan tek Windows 10 güvenlik duvarı var. Windows 7'nin bu konuda geri olduğunu biliyorum. Peki Windows 8.1 bana şu anki gibi bir imkan sağlar mı? Kendince aldığı güvenlik önlemlerine güvenebilir miyim?

Benim laptop eski denebilir. Resmen Windows 10 açsın yeter diye üretmişler. Aynı yıl piyasaya çıkmış, RAM 4 GB, CPU 1GHz, ekran kartı desen E1-2100 APU'su. Benim soracağım şeyse şu; Windows 10 mu bu bilgisayar için daha iyi olur yoksa Windows 7 veya 8.1 falan mı? Oyun ve internette sörf amaçlı kullanıyorum.

Windows 7.

CCleaner bir Anti-Virüs değil. Sadece depolamanı dolduran gereksiz dosyaları falan siler.

Hiçbir işletim sistemi kendince önlem almaz. Önlemi sen alacaksın. İnternette her şeyi indirmeyeceksin, bilmediğin yere girmeyeceksin... Eğer kaygın varsa antivirüs kur.

O an CCleaner'dan neden bahsettiğimi hatırlamıyorum yoksa ne amaçla kullanıldığını ben de biliyorum.

Uzun süredir bilgisayar kullanan biri olarak ücretsiz olan hiçbir antivirüs programını beğenmiyorum. Ücretli bir tanesini de 3 aylık bedava olarak indirmiştim ve 1 hafta sonra sildim. Çünkü yazdığım gibi bilgisayar eski ve antivirüs çok donanım harcıyor. Ben daha çok Google eklentileriyle ve tecrübelerimle bu işi halletmeyi tercih ediyorum. Şüpheli sitelere zaten girmemeyi bilirim girsem bile "aman yapma" diye uyaran eklentilerim var.

Bu arada dostlar 8.1 kurdum. Kurarken bile daha hızlı kuruldu gerçekten. Windows 10 HDD düşmanıdır diyen birini görmüştüm haklı sanırım :d. Şimdilik memnunum. Menü sistemiyle beni etkiledi açıkçası neden win10da bu yok diye biraz kızmadım değil. Ayrıca çoğu şey daha hızlı açılıyor. Kalan ayarları falan yapıp düzenimi oturtacağım artık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı