1 günde en fazla ne kadar Kreatin kullanılmalı?

Falconus

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, protein tozunu 1 aydır düzenli antrenmandan sonra kullanıyorum. Ek olarak creatine alma kararı verdim fakat aklıma takılan bir soru var. Aldığım protein tozunun 1 ölceğinde 2500mg yani 2.5 gr creatine var ve antrenman boyunca kullanıyorum. Biraz araştırdığımda ise günlük 5 gr creatine alınması gerekmiş. Yani benim 2.5gr ekstra mı almam gerek yoksa gene 1 ölcek creatine kullanayım mi? Bir de ikisini aynı anda kullansam bir zararı olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Vücut 24 saatte zaten 3.5 gr kreatin üretiyor diye biliyorum, Ek olarak ölçek ölçek arttıra bilirsiniz en iyi sonucu almanız adına, Aksi takdirde böbreklerinize yazık olacaktır.

Yarım ölçek alabilirsiniz zaten whey proteinin içinde var
Vücut 24 saatte zaten 3.5 gr kreatin üretiyor diye biliyorum, Ek olarak ölçek ölçek arttıra bilirsiniz en iyi sonucu almanız adına, Aksi takdirde böbreklerinize yazık olacaktır.
2.5 gr creatine fazla alınmasıyla böbreklere bir şey olmaz :D

Günün herhangi bi saat kullana bilirsiniz kilonuza göre verdiğim linkte kaç gram kullanacağınızı bulabilirsiniz. Protein toz içinde 2.5g varsa içine 2.5g daha ekleyip için.
Normalde protein tozuna 250-300ml su ekleyip içiyordum. İçine eklersem creatini su miktarını arttırmam daha mı iyi olur?

Geri
Yukarı