1 günde fizik sınavına çalışılır mı?

Sabahtan beri elektrik ve manyetizma kısmından konu anlatımı dinliyorum iyi kötü bir şeyler anladım dediğin gibi zaman bile kalabilir teşekkürler. 👍
Bununla yetinirsen sınavda kalakalırsın, söyleyeyim. Özellikle elektrik devrelerinden çok soru çözmen lazım. (Ampermetre kaç Volt gösterir, veya devrenin eşdeğer direnci nedir tarzı sorular)

Rahat halledersin. Elektrik en basit konulardan biri. Manyetizmadan bahsetmeye gerek bile yok bence.

VIP Fizik'ten konu anlatımı ve soru çözümü videolarını dinle. Soru çözümü videolarını önce sen çöz. Soruları çözerken kağıt, kalem ile uğraşmak istemiyorsan Epic Pen gibi uygulamalar kullanabilirsin.

VIP Fizik videolarını bitirdikten sonra Ertan Sinan Şahin dinleyerek sorulara farklı bir bakış açısı edinebilirsin. Birden fazla kişiden video izlemek her zaman daha iyidir.

Son olarak elindeki soru bankalardan soru çöz. Sayısal dersler sadece video izlemek ile halledilmez. Elindeki kaynaklar yetmezse EBA'daki testlere ve MEB'in sitesindeki kazanım testlerine bakabilirsin. Ama elektrik için bu kadar soru çözmen gerektiğini düşünmüyorum. Çok fazla soru çeşidi yok.

Rahat halledersin. Elektrik en basit konulardan biri. Manyetizmadan bahsetmeye gerek bile yok bence.

VIP Fizik'ten konu anlatımı ve soru çözümü videolarını dinle. Soru çözümü videolarını önce sen çöz. Soruları çözerken kağıt, kalem ile uğraşmak istemiyorsan Epic Pen gibi uygulamalar kullanabilirsin.

VIP Fizik videolarını bitirdikten sonra Ertan Sinan Şahin dinleyerek sorulara farklı bir bakış açısı edinebilirsin. Birden fazla kişiden video izlemek her zaman daha iyidir.

Son olarak elindeki soru bankalardan soru çöz. Sayısal dersler sadece video izlemek ile halledilmez. Elindeki kaynaklar yetmezse EBA'daki testlere ve MEB'in sitesindeki kazanım testlerine bakabilirsin. Ama elektrik için bu kadar soru çözmen gerektiğini düşünmüyorum. Çok fazla soru çeşidi yok.
Teşekkür ederim.

Dinlemeyle olmuyor. Soruları not al, soru bankan varsa ordan da çöz. 1 günde fulleyecek kadar çalışamazsın ama amacın 70 üzeri almaksa çok zor değil.

"Yetişir mi?" demek yerine yetişmeyecek olsa bile çalışıp elinden geleni yapmanı tavsiye ederim. Ama direnç falan vardı sanırım 10. sınıfta, basit konular. Rahat halledilir.

Sıkı çalışırsanız yetişir. Arkadaşların önerdiği VIP Fizik kanalı bence güzel anlatıyor. Oradan konu anlatımı dinleyip soru çözerseniz başarabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı