İnceleme 1 günlük ASUS 3060 Ti Dual Mini V2 deneyimi

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 948
2 yıllık, 1 yıl garantisi olan, 2 yıldır oyun oynanan, LHR olan bu modeli arkadaşımdan satın aldım. Arkadaşım test etti ve sıcaklıklar biraz yüksek olsa da kabul ettim ve gönderdi bana. Ancak kasama takmamla sökmem arasında bir saat vardı. Oyuna girer girmez %100'e çıkan fanlar kulaklık taksam bile dayanılmayacak kadar ses çıkarıyordu. FurMark 1080p 8xMSAA testinde çok kısa sürede 86 dereceye ulaşıp frekans kıstı. GPU Hotspot ise 105 dereceye dayandı. Bu sürede kasa fanlardan dolayı havalanmaya niyetlendi. Bir de oyunda deneyeyim dedim ve RDR2'de de senaryo aynıydı. Bir dakikadan daha kısa sürede %100 fan ile 86 derece oldu. Tek fanlı 3050 kullanmış birisi olarak bloğa ve çift fana güvenmiştim. Ancak bu kart çok sesli ve sıcak çalışıyor. O nedenle 1 saat içinde iade ettim. Özetle bu modeli tavsiye etmiyorum. Onun yerine kallavi bloğa sahip (3. fotoğraf) ASUS Dual modelini satın aldım.

Arkadaşımın kasasında Ekran kartı:

WhatsApp Görsel 2023-10-24 saat 11.05.45_d21065cd.jpg

FurMark testi:

dual mini.jpg

Aldığım yeni model:

WhatsApp Görsel 2023-10-30 saat 14.51.05_2903dbb1.jpg

Son düzenleme:
Bende ASUS RTX 3060 O.C V2 12 GB var, kendi yaptığım overclock ve undervolt ayarları ile 3060 Ti'dan 3FPS düşük alıyorum sadece. :D Hayırlı olsun hocam, LHR kart almak çok mantıklı bence. LHR limiti kaldırılabilmesine rağmen daha ucuz kartlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı