1 günün yetmediği kişiler var mı?

Aslında benim de senden birkaç şey hariç pek farkım yok. Ben yapı olarak (çocukluktan beri) hep 5 veya 6'da kalkarım. Gün yetiyor mu desen evet ama hızlı geçiyor. Ama bu hafta sonları için geçerli. Okul zamanında gün hiçbir şeye yetmiyor. Şura bura 10 saat okulda olduğumdan bana kalan maksimum 4-5 saat. Hadi gece uyumayayım diyorum bu sefer okulda sürünüyorum. Yani gençlik zamanı böyle. Yapacak bir şey yok. İlerdeki zamanlarda dolu boş vakit olur belki. :)

Günün 14 saati çalışıyorum 2 saatte yol 16 saat ( 8 saat normal çalışma + 4 saat mesai + 2 saat mola ) akşam 23.00 da eve geliyorum. Geri kalan saatleri ( 3 saat ) oyun oynayarak geçiriyorum. Bu böyle tekrar edip duruyor :D

Yetiyor. Gunde 6-7 saat calisiyorum. 8 saat uyuyorum. Bunlari degistiremem birinden para kazaniyorum digeri de malum.
Kalan 9 saat de hobi - sosyal - biyo - spor - egitim arasinda gidip geliyor. Bazen tum gun oturup oyun oynarim, bazen tum gun oturup yazdigim mobil uygulamalardan birine yeni versiyon yazarim. Bazen de disari cikip nargile falan icer kitap okurum. Gayet yetiyor ama onemli olan sirayi sasirmamak. Once uykunu alacaksin, sonra isini ve sorumluluklarini bitireceksin. Yapman gereken bir is varken oynadigin oyundan keyif alamazsin.

Cumartesi Pazar tatil olmasına rağmen maalesef zaman çoğunlukla bana da yetmiyor. Pazar günümü sadece kız arkadaşıma ayırıyorum. Tüm gün kahvaltı gezi dolaşmak derken zaman bitiyor. Cumartesi günü güzel bir uyku çektikten sonra genel de ya kitap okurum ya da Udemy'den ders çalışırım. Havalar güzelse Cumartesi saat 2'den sonra kesinlikle 4-5 saat aracıma ayırırım zamanı güzel bir pasta-cila hakediyor kerata :)

Kısacası hepsine zaman ayırmak istiyorsan uğraştığın şeylerin sürelerini biraz kısalt. 2 saat kitap okuyorsan 1 buçuk saate düşür. Tüm işlerinde bunu yaparsan fazladan zamanın kalır.

Sabah 6 da kalkıyorum. Akşam işten 6 da çıkıyorum. 7 gibi evdeyim. Eşimle yemek ye, iki muhabbet et saat 9 zaten. Spora yazılmak istiyorum lakin işten yorgun geldiğim için evden çıkasım gelmiyor. Şu aralar hiç kitap okumak içimden gelmiyor. Çok nadir arkadaşlarımla buluşuyorum. Hafta sonları aile ziyareti, misafir gelip gitmesi, biraz gezinti veya film derken çok hızlı bitiyor. Monotonluktan fazlasıyla sıkılmış durumdayım. Kendime bir şeyler katmam gerekiyor ama katasım gelmiyor. İlginç bir evredeyim.

Her gün hastaneden geldiğim vakit 5-6 arası hastanede uyuduğum için uyumuyorum(3-4 saat hastane uykusu) 12 gibi servise binip eve 19.40 da gel, sevdiğin insanlarla Lol, Paladins gibi oyunlar oynayıp, 11-12 arası yeniden hastane bu benim haftaiçi düzenim.
Haftasonu 6 da gel eve Half Life klan maçlara gir 10-15 dolar al çık, saat oluyor 1 Sevdiğim yayıncının discordunda takıl oyun oyna, 2-3 saat kala film izle, yayını izle, hastaneye git :p
Gün hızlıca geçiyor ama yetiyor bana :)

Geri
Yukarı