1 haftada kas kaybı olur mu?

Kas kaybı 1 ay aradan sonra başlar. Kaslarda tuttuğun su ve glikojen depoları boşalmıştır ondan küçülmüştür. Spora geri döndüğünde tekrar dolar yani. Amaa çok kötü beslendiysen o ara verdiğin sürede yine kas kaybı yaşayabilirsin.

Kas kaybı 1 ay aradan sonra başlar. Kaslarda tuttuğun su ve glikojen depoları boşalmıştır ondan küçülmüştür. Spora geri döndüğünde tekrar dolar yani. Amaa çok kötü beslendiysen o ara verdiğin sürede yine kas kaybı yaşayabilirsin.

Kanka ara vermedim ben haftada üç antrenman yapıyorum haftada biri tüm kol antrenmanı

Kanka ara vermedim ben haftada üç antrenman yapıyorum haftada biri tüm kol antrenmanı

Tam sorununu anlamadım bir kolunun diğerine kıyasla durduk yerde küçüldüğünü mü düşünüyorsun? Öyle diyorsan ilk defa duydum böyle bir şeyi. Bir kolunun diğerinden biraz büyük veya daha kuvvetli olması normal mesela benim sağ bicepsim soldan sol tricepsim de sağdan daha kuvvetlidir daha önceki hayatımda nasıl kullandığıma bağlı şekilde. Ama bu farklar minimaldir. Bir metreyle ölç ikisi de kaç santim diye istersen.

Tam sorununu anlamadım bir kolunun diğerine kıyasla durduk yerde küçüldüğünü mü düşünüyorsun? Öyle diyorsan ilk defa duydum böyle bir şeyi. Bir kolunun diğerinden biraz büyük veya daha kuvvetli olması normal mesela benim sağ bicepsim soldan sol tricepsim de sağdan daha kuvvetlidir daha önceki hayatımda nasıl kullandığıma bağlı şekilde. Ama bu farklar minimaldir. Bir metreyle ölç ikisi de kaç santim diye istersen.

Benimki belki piskolojiktir eskiden sol bicepsim çok kücüktü şu anda fark neredeyse yok gibi ondan sağ kücülmüş gibi geliyor olabilir

Değil bir hafta bir ay olsa bile gözle görülür bir şey kaybetmezsin eğer doğalsan. kas öyle kolay kaybedilecek birşey değil kendini sürekli aç bırakmıyorsan.

Hocam maşallah zindan gorili gibisiniz. Bu tür konularda açıp makale okumak pek mantıklı değil çünkü mike mentzer her hareketi bir set çalışıp 1900'lu yıllarda bile kas geliştiriyordu.
Böyle konularda tecrübe konuşuyor.

Estağfurullah, ben güreşle uğraşıyorum farklı bir dal. Fakat bence de kitap, makale ile yürümüyor bu spor mevzusu. Çok fazla takmamak lazım, elinden geleni yapacaksın zaten her türlü sonuç alıyorsun.

Keza kısa sürede kas kaybı kolay bir şey değil. Bunu bilmek için uzman olmak da gerekmiyor. 🙂

Güncel fizik
IMG_20240527_193536_532.jpg

Geri
Yukarı