1 haftada kas kaybı olur mu?

eheh3333

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 4 aydır gyme gidiyorum haftada 3 olmak üzere ama geçen hafta olmamasına rağmen sağ kol kasım azalmış gibi geliyor. Geçen hafta böyle değildi önden bakınca sol kolda fark yok hala aynı ama sağ kol biceps ve omuz arasında kas erimiş gibi. Bu psikolojik midir yoksa farklı bir sebebi olabilir mi?

Merhaba 4 aydır gyme gidiyorum haftada 3 olmak üzere ama geçen hafta olmamasına rağmen sağ kol kasım azalmış gibi geliyor. Geçen hafta böyle değildi önden bakınca sol kolda fark yok hala aynı ama sağ kol biceps ve omuz arasında kas erimiş gibi. Bu psikolojik midir yoksa farklı bir sebebi olabilir mi?

Dostum bende 1 yıldır yapıyorum sporu bir sürü faktör var uykunu kötü almışsındır kan kaslardan çekilebilir bu da adeleyi küçük gösterebilir. Glikojen depoların dolu değildir az yemişsindir adelen küçük gözükebilir, kas kaybı olması için aç kalman gerekir 4 5 ay boyunca. Şimdi sporu bıraksan düzenli yemek yesen yine kas kaybetmezsin korkma.

Kas kaybı 3. haftadan sonra başlar. Yaptığın hareketlerin çeyreğini bile yapsan kasının büyük kısmını korumuş olursun.

Dostum bende 1 yıldır yapıyorum sporu bir sürü faktör var uykunu kötü almışsındır kan kaslardan çekilebilir bu da adeleyi küçük gösterebilir. Glikojen depoların dolu değildir az yemişsindir adelen küçük gözükebilir, kas kaybı olması için aç kalman gerekir 4 5 ay boyunca. Şimdi sporu bıraksan düzenli yemek yesen yine kas kaybetmezsin korkma.
Bilgi için teşekkürler peki bunu düzeltmek için verebileceğin bir taktik varmı besin gibi?

Hocam maalesef bilginiz hatalı. Kas kaybı 3. haftada başlar, 4-5 ayda ilk haline gelir kaslarını az da olsa zorlamaz ise.

Kanka ben arkadaşa ondan sormadım glikojen deposu boşalmıştır falan dedi onu nasıl düzeltirim onu sordum
Hızlıca doldurmak istiyorsan 3 gün karbonhidrat alma, 4. gün birden al. Böylece vücudun yeniden 3 gün karbonhidrat alamayacağını düşünüp glikojen depolarını doldurmaya çalışır, ayrıca o gün deponu dolduracağı için daha güçlü olursun.

Kası istesen de kaybedebileceğini sanmıyorum. Kas kaybı kolay bir şey değil.
Kaybetsende 2 haftada geri alırsın.

Hızlıca doldurmak istiyorsan 3 gün karbonhidrat alma, 4. gün birden al. Böylece vücudun yeniden 3 gün karbonhidrat alamayacağını düşünüp glikojen depolarını doldurmaya çalışır, ayrıca o gün deponu dolduracağı için daha güçlü olursun.

Kanka şöyle gösteriyim fotoları arada 2 hafta fark var iki fotoda anternman sonrası.

Dosya Ekleri

• 20230301_213635.jpg
    20230301_213635.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 112
  • VideoCapture_20230302-174234.jpg
    VideoCapture_20230302-174234.jpg
    75,2 KB · Görüntüleme: 131

Geri
Yukarı