1 haftalık Samsung T7 taşınabilir SSD deneyimim

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Yaklaşık 1 hafta önce Samsung T7 taşınabilir SSD aldım ve kullanıcı deneyimlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlk önce boyutlarından başlayalım. Boyutları gerçekten çok küçük, özellikle 1TB'lık bir model olduğunu düşünürsek boyutlar çok iyi. İstediğini her yere koyabilirsiniz.

20210606_140417.jpg

HP Gaming Mouse 200 ile boyut karşılaştırması:

20210606_140430.jpg

Kendi avuç içimle boyut karşılaştırması:

20210606_140440.jpg

Giriş olarak Type-C kullanıyor. Ayrıca bilgisayar, telefon, hatta fotoğraf makinesına bile bağlayabiliyorsunuz. İki tane kablo çıkıyor, bir tanesinin iki ucu da Type-C, öbürünün bir ucu Type-C, öbür ucu USB 3.2.

Güvenlik bakımından kendiniz şifre koyabilirsiniz. Ayrıca resimlerde gördüğünüz gibi parmak izi okuması mevcut, bu sayede dosayarınızı güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Şimdi gelelim performansa, 150GB'lık bir dosyayı 10 dakikada kopyalamayı başardı, bu cidden bir taşınabilir SSD için çok iyi bir süre. Kullandığım model 1 TB kapasiteye sahip ve 1050 MB okuma, 1000 MB yazma hızına sahip. Ben modeli daha çok oyun amaçlı kullandım. Oyunların yükleme sürelerinde normal bir NVMe SSD'den en fazla 5 saniye daha uzun sürede yükleniyor, onun dışında performans konusunda hala aynı. Ayrıca gayet serin çalışıyor, yüklü kullanımda 39 derecenin üzerine çıkmadı.

Sonuç olarak, eğer oyunlarınızı ve dosyalarınızı güvenli bir şekilde her yere taşımak istiyorsanız bu model sizin için ideal.

Ürün linki: https://www.hepsiburada.com/samsung...abilir-ssd-gumus-mu-pc1t0s-ww-p-HBV00000S2F6J

Geri
Yukarı