1 Kasaya 3 Adet R9 295x2 Takılır mı?

Arkadaşlar ceza yediğim için cevap verememiştim. Ben internetten araştırdım ve kendimce şu cevabı buldum. R9 295x2 çift kart olduğu için 3 adet takdığımızda 6 tane GPU oluyor. Sorun şu 6 GPU destekleyen anakartı nereden bulacağız o yüzden biraz düşündükten sonra mantıksız geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ceza yediğim için cevap verememiştim. Ben internetten araştırdım ve kendimce şu cevabı buldum. R9 295x2 çift kart olduğu için 3 adet takdığımızda 6 tane GPU oluyor. Sorun şu 6 gpu destekleyen anakartı nerden bulacağız o yüzden biraz düşündükten sonra mantıksız geldi
3 tane R9 295X2 besleyebilecek PSU buldun mu da? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
@Emre Uncu , @Range.. ve @FurkanOZKAYA o isim Quadfire olarak da geçiyori 4 way Crossfire olarak da geçiyor. Yani o yanlış bu doğru durumu yok, her iki kullanımda doğru.

Arkadaşın sorusuna gelecek olursak eğer, bir anakarta 4 adet çift GPU'ya sahip ekran kartı takıp, kullanabilirsin. Fakat bu platform fark etmeksizin (nVidia veya AMD) sadece iki adet kartın Crossfire veya SLI şeklinde çalışmasına yetebilecektir. SLI ve Crossfire teknolojileri 4 adet GPU'ya yani 4 yola kadar izin veriyor. Fakat sen bunu aşıp 6 veya 8 adet GPU'yu aynı anda çalıştırmaya çalışıyorsun. Bu kartlardan sadece ilk ikisi Crossfire olarak çalışacaktır. Diğer iki kart kendi başına boşta durarak çalışacaklardır. Ama ne o kartlara başka görevler atayabilirsin, bu mümkün. Misal, 4 way CrossFire olan sistem OpenGL renderi alırken, bir tane kart oyun amaçlı kullanılabilir.

3 tane R9 295X2 besleyebilecek PSU buldun mu da? :)
Tek bir PSU ile 4 adet R9 295x2 kartı besleyebilirsin. Tabii şunun gibi 2000W'lık bir canavarın olması yeterli. 12A kanalından tam tamına 1999.2W aktarabiliyor.

Arkadaşlar 4K çözünürlükte bütün ayarlar en yüksekte oynamak için 1 adet R9 295x2 yetmiyor. En az 2 tane olması lazım 2 tanede sıkıntı çıkarabilir ileride o yüzden sizce 3 tane kart 4K için biraz mantıklı değil mi ? Bu arada ben almayacağım onu şimdiden söyleyeyim. Sadece 4K oyun için gerekli değil mi diye bu konuyu açmıştım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı