1 km koşu yarışması nasıl kazanılır?

Sizce hangisi ile 1 km koşusunu kazanırım?

• Oy verenlerin toplamı
    18

semihefeekinci

Decapat
Daha fazla  
29 Ekim'de koşu yarışmam var. 10 yaşındayım. Yarışmaya katılacaklar 9-11 yaş arası. 1 km koşu yapılacak ve kazanana tam altın 2. yarım altın 3. çeyrek altın verilecek. Ortalama 10 km/s hızla 500 mt 2:30 dakika. Hızlı bir şekilde 18-22 arası hızla 150 mt 35 sn. Sizce kazanmak için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk başta koşabildiğin kadar koş, tükendiğinde hızını düşür. Sonra aklına bir motive kaynağı getir ve kendini zorla. Asla düşürme temponu.

Lisanslı koşucuydum. Ben kısa mesafe koşucusuydum ama ilk katıldığım yarış uzun mesafeydi. Ben ilk başta farkı açtım ama yarıya gelmeden tükendim. Yarışı sayılı kişi bitirebildi ve bitirenler depar atanlar değil tempolu koşanlardı. O yüzden kendini yorma sonlara kadar, sonda tüm gücünle motivasyonunu topla ve arkandan pitbull kovalarmışcasına koş.

İstemesen de gücün bir süre sonra bitecek o yüzden tavsiyem tasarruf yapmak. İlk baş orta hız git sonra daha hızlan son aşamada duruma göre yavaş kalırsan bastır beraber gidiyorsan azar azar tasarruf yap eğer bir adım bile hızlanırsa sende hızlan. Yarış öncesi kaslarına kaynak lazım o yüzden su içip lavaboya gitki vücut kendini yenilesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı