1 konuya odaklanmak vs 3-4 konuya odaklanmak

iHorde's

Hectopat
Arkadaşlar selam, öncelikle şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.
18 yaşındayım, liseden sonra üniversiteyi açığa alıp babamın yanında işe başladım ve ticaret yapıyorum.
Şu an ofiste bütün gün tek başıma oturduğum için Full ders çalışıyorum.
Dersten kasıtım finans, ekonomi, yazılım vs vs.
ama günün 1-2 saatini finansa 1-2 saatini yazılıma 1-2 saatini Excel'e 1-2 saatini ingilizceye verince sanki hata yaptığımı düşünür hale geldim.
Borsada iyi bir portföyüm var (18 yaşındaki bir gence göre).
Sizce yazılımı ve verdiğim emekleri bir kenara atıp, finans-ekonomi-borsa üçlüsünü ilerletmeli miyim?
İngilizce için zaten eğitim alıyorum ekstradan kursa gidiyorum.
Yoksa günde 1 saat yazılım çalışman seni ne etkiler çalışabilirsin mi dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı işleri eş zamanlı yapmak verimsizdir. Çünkü 2 iş değil, 2 işi senkronize etmek için 3 iş birden yaparsın.

Günün farklı saatlerini farklı işlere ayırmada bir sorun görmüyorum, ancak birinde aklın kalmışken ötekine geçiyorsan bir sorun var demektir. Bu durumda da ilk dediğim olur.

Farklı işleri eş zamanlı yapmak verimsizdir. Çünkü 2 iş değil, 2 işi senkronize etmek için 3 iş birden yaparsın.

Günün farklı saatlerini farklı işlere ayırmada bir sorun görmüyorum, ancak birinde aklın kalmışken ötekine geçiyorsan bir sorun var demektir. Bu durumda da ilk dediğim olur.

Zaten iyi olduğun bir şeyin ustası olmak daha iyi bence, yazılım ile uğraşmanı gerektirecek bir şey yoksa zaten yaptığın işin uzmanı ol.

Bu işlerle uğraşırken yazılımı ancak hobi olarak uğraşmalısın. Sırf popüler alan diye yazılım çalışman faydasız olur.

Çok haklısınız, aşırı aklım kalıyor. Bende de şöyle bir sorun var 3-4 hafta yazılım çalıştım ya bırakırsam her şey boşa gitmiş gibi hissediyorum. Ama bence de olduğum işe odaklanmalıyım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı