1 Mbps internet nasıl hızlandırılır?

Amin99

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben PC'ye oyun indirmek istiyorum fakat internetim çok zayıf (1mb/s) ve açık da birakmak istemiyorum. Çünkü elektrikler gidip geliyor ama PSU kaliteli, 700W.
Internet tarifimi de degistiremem çünkü oldugum bolgeye maksimum 2MB internet ulaşiyor.
Bana yardimci olabilir misiniz, nasıl hizlandirabilirim?

Tarife değiştiremiyorsan mevcut aldığın maksimum düzeyin üstüne çıkamazsın. Bilgisayarını uzun süre açık bırakmak istemiyorsan parça parça indirmeni tavsiye ederim ama çok uzun sürer.

Mbps ile mb/s'yi karıştırıyor gibisin. Başlıkta internetim 1 megabit yazıyor ama açıklamanda 1 megabayt/saniye yazıyor.

Hem tarifemi değiştirmeyeyim hem de daha hızlı indireyim çok mümkün bir durum değil.

Ancak şunları deneyebilirsiniz hepsinin minik minik faydası olabilir. Öncelikle bir download manager (indirme yöneticisi) kullanmıyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim. Ek olarak modeme Wi-Fi ile bağlıysanız bağlantı türünüzü ethernet kablosuna çevirmeyi, indirmeleri gece yapmayı ve indirme yapacağınız zamanlarda kullanılmayan diğer cihazların Wi-Fi bağlantısını kapatmayı deneyebilirsiniz.

Hem tarifemi değiştirmeyeyim hem de daha hızlı indireyim çok mümkün bir durum değil.

Ancak şunları deneyebilirsiniz hepsinin minik minik faydası olabilir. Öncelikle bir download Manager (indirme yöneticisi) kullanmıyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim. Ek olarak modeme Wi-Fi ile bağlıysanız bağlantı türünüzü Ethernet kablosuna çevirmeyi, indirmeleri gece yapmayı ve indirme yapacağınız zamanlarda kullanılmayan diğer cihazların Wi-Fi bağlantısını kapatmayı deneyebilirsiniz.

Arkadaş gece sabaha kadar bilgisayarı açık bırakmayım demiş siz gece indirin diyorsunuz.

Arkadaş gece sabaha kadar bilgisayarı açık bırakmayım demiş siz gece indirin diyorsunuz.
O bilgisayar her türlü açık kalacak inmesi için. Ha gündüz yapmış ha gece. Elektrik kesintisini önceden de tahmin edemediğine göre gece yapmasının bir sakıncası yoktur diye düşünüyorum. :D

Merhaba arkadaşlar. Ben PC'ye oyun indirmek istiyorum fakat internetim çok zayıf (1mb/s) ve açık da birakmak istemiyorum. Çünkü elektrikler gidip geliyor ama PSU kaliteli, 700W.
Internet tarifimi de degistiremem çünkü oldugum bolgeye maksimum 2MB internet ulaşiyor.
Bana yardimci olabilir misiniz, nasıl hizlandirabilirim?
Tek çare parça parça indirmek. Bende kullanmadığım zaman sistemi açık bırakmayı sevmem. Sanki biçilmiş bir ömrü varda boş yere kısalıyormuş gibi geliyor nedense :) O yüzden steam ve torrent kullanıyorum. Daha sonra kaldığı yerden indirmeye devam ediyor. Fakat dediğiniz gibi saniyede 1 MB indiryorsa paketiniz 8'liktir. Yüksek boyutlu oyunlarda günlerce sürebilir. Ayrıyaten interneti indirme dışındaki kullanımlarınız gün sayısını sürekli artıracaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı