1 Nisan 2021 sigara zammı

20 liraya 350 gr. kuşbaşı mı? Puhahaha güldürme lütfen kasaptan kendin alıp pişirsen anca o paraya yersin. Güneydoğu'da falan yaşıyorsun herhalde.

Restaurant'da yiyeceğim mi yazmışım? Anlamadım? Fazla bile yazdım. Dün aldım pişirdim. 350 gram 17 lira. Pişirmek içi doğal gaz vs abartarak 20 lira işte.

Ulan zam gördükçe aklıma bizim okulun kantini geliyor Allah kahretsin herifler bir tostu 10 liraya satacaklar yine... Neyse. Konudan uzaklaştım pardon.

Restaurant'da yiyeceğim mi yazmışım? Anlamadım? Fazla bile yazdım. Dün aldım pişirdim. 350 gram 17 lira. Pişirmek içi doğalgaz vs abartarak 20 lira işte.

Hocam... Battal Gazi'nin torunu olduğunuz için indirim falan mı yapıyorlar acaba?

Bu arada gündemi takip etmeyip, pudra şekeri ne alaka diyenler olabilir.

Sen sigarayı tartışa dur, vergini ver. Allah'ın izniyle ve milletin vergileri ile çok daha iyi olacağız İnşallah.

Restaurant'da yiyeceğim mi yazmışım? Anlamadım? Fazla bile yazdım. Dün aldım pişirdim. 350 gram 17 lira. Pişirmek içi doğal gaz vs abartarak 20 lira işte.
Bostancı sanayideki lokantada 35 TL'ye karışık kebap yiyorum canım çektikçe. Fiyatlar bazen çok garip olabiliyor.

Ulan zam gördükçe aklıma bizim okulun kantini geliyor Allah kahretsin herifler bir tostu 10 liraya satacaklar yine... Neyse. Konudan uzaklaştım pardon.

Hocam... Battal gazinin Tor'unu olduğunuz için indirim falan mı yapıyorlar acaba?

Carfour'da bile kilosu 60-65 lira. Siz nereden alıyorsunuz eti :D Süper marketlerde çeşit markaların dolu kuşbaşı etleri var. Dün 350 gramını 17 liraya aldım. Veya kasaptan al kıyma çektir 300 gram döş kıyma 15 lira falan. 100 er gramdan adana kebap yap fırında ye.

Ülkede sigara yasaklansa ne olur?
Devlet yeteri kadar vergi toplayamaz, TL büyük miktarda devalüasyona uğrar. Türkiye'de sigara içen çok çok fazla insan var, o insanlardan sigara vergisi toplanamaması demek Devlet'e zarar demek. Sigara içmemenin çok zor olduğunu unutuyorsunuz. Yaş kaçtı bu arada?

Yeni konular

Geri
Yukarı