1 TB 970 EVO vs 980

Bütçe
2000
SSD veya HDD modeli
pm981 256 GB, 1TB 2.5 inç HDD
Monster Tulpar T5 v19.1 kullanıyorum, bilgisayardaki 256 GB Samsung M.2 SSD (pm 981 OEM diye hatırlıyorum ama emin değilim) ve 1 TB HDD yetmediği için 1 TB M.2 PCI-e 3.0 SSD bakıyorum. Bu ikisini buldum sizce hangisini almalıyım bir öneriniz var mıdır?

980 (ucuz olan 980):

970 EVO:

- Bir de ben hali hazırdaki SSD'imi kopyalayıp slotlarını değiştirirsem her şey aynı kalır mı? Yakın zamanda format atmıştım ve acayip uğraştırmıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Tulpar T5 v19.1 kullanıyorum, bilgisayardaki 256 GB Samsung M.2 SSD (pm 981 OEM diye hatırlıyorum ama emin değilim) ve 1 TB HDD yetmediği için 1 TB M.2 PCI-e 3.0 SSD bakıyorum. Bu ikisini buldum sizce hangisini almalıyım bir öneriniz var mıdır?

980 (ucuz olan 980):

970 EVO:

- Bir de ben hali hazırdaki SSD'imi kopyalayıp slotlarını değiştirirsem her şey aynı kalır mı? Yakın zamanda format atmıştım ve acayip uğraştırmıştı.
980 önerilmiyor. Samsung 980 SSD neden alınmamalı? bu yüzden 970 modelini tercih edebilirsiniz. Ayrıca slot değişikliğinde veri kaybı olmaz.

Samsung EVO 980 Modelinde DRAM bulunmuyor. 970 EVO Plus daha iyi bir tercih olur. PCI Express 4.0 Olan Crucial P5 Plus modeli de tercih edilebilir.

Crucial 5 Plus: https://www.hepsiburada.com/crucial...ntent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.84

Fiyatta biraz daha aşağı çekmek isterseniz bu ürün de olabilir: https://www.hepsiburada.com/adata-x...3000mb-s-ssd-asx8200pnp-1tt-c-p-hbv00000iq5ql
Bilgisayar zaten pcie 4.0 desteklemiyor çok anlamsız olur (uyumlu mu değil mi bilmiyorum), birde amazondan almayı tercih ediyorum.

Sanırım 970 alacağım, diğer SSD'iden buna verilerimi nasıl kopyalayabilirim?

Amazon Almanya gönderiyor, Samsung'un bununla alakalı garanti politikasını bilen var mı?

Son düzenleme:
Bilgisayar zaten pcie 4.0 desteklemiyor çok anlamsız olur (uyumlu mu değil mi bilmiyorum), birde amazondan almayı tercih ediyorum.

Sanırım 970 alacağım, diğer SSD'iden buna verilerimi nasıl kopyalayabilirim?

Amazon Almanya gönderiyor, Samsung'un bununla alakalı garanti politikasını bilen var mı?
2 sene amazon iade garantisi veriyor normal şekilde garanti yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı