1 TB HDD 118 GB görünüyor

Enes Kanat

Centipat
Başlıkta belirttiğim gibi 1 TB HDD'im var. Normalde 930 GB olması gerekirken sadece 118 GB görünüyor. Bilgisayarım birkaç gün önce servisten geldi. İlk başta fark etmedim. Gereken kurulumları yaptıktan sonra son bir kurulum için C:'ye gittim ve 118 GB olduğunu gördüm. Bu arada bilgisayarda SSD yok sadece HDD var. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

c.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarıma sağ tık yapıp yönete gelin. Sol taraftan disk yönetimini seçin. Alt kısımda diskinizin tamamı görünecektir. Siyah çizgili olan -ayrılmamış bölüme- sağ tıklayıp biçimlendir deyin.
Bilgisayarıma sağ tık yapıp yönete gelin. Sol taraftan disk yönetimini seçin. Alt kısımda diskinizin tamamı görünecektir. Siyah çizgili olan -ayrılmamış bölüme- sağ tıklayıp biçimlendir deyin.

Son düzenleme:
Çözüm
Arama çubuğuna;
Bilgisayar yönetimi yazıp Disk yönetimi sekmesine gelip ekran görüntüsü alın, büyük ihtimalle 812GB ayrılmamış alan veya sürücü yolu belirtilmemiş alan olarak orda olacak. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı