1 TB HDD 118 GB görünüyor

Enes Kanat

Centipat
Başlıkta belirttiğim gibi 1 TB HDD'im var. Normalde 930 GB olması gerekirken sadece 118 GB görünüyor. Bilgisayarım birkaç gün önce servisten geldi. İlk başta fark etmedim. Gereken kurulumları yaptıktan sonra son bir kurulum için C:'ye gittim ve 118 GB olduğunu gördüm. Bu arada bilgisayarda SSD yok sadece HDD var. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

c.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarıma sağ tık yapıp yönete gelin. Sol taraftan disk yönetimini seçin. Alt kısımda diskinizin tamamı görünecektir. Siyah çizgili olan -ayrılmamış bölüme- sağ tıklayıp biçimlendir deyin.
Bilgisayarıma sağ tık yapıp yönete gelin. Sol taraftan disk yönetimini seçin. Alt kısımda diskinizin tamamı görünecektir. Siyah çizgili olan -ayrılmamış bölüme- sağ tıklayıp biçimlendir deyin.

Son düzenleme:
Çözüm
Arama çubuğuna;
Bilgisayar yönetimi yazıp Disk yönetimi sekmesine gelip ekran görüntüsü alın, büyük ihtimalle 812GB ayrılmamış alan veya sürücü yolu belirtilmemiş alan olarak orda olacak. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı