1 TB HDD Önerisi

hypxness

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İyi günler, elime para geçince HDD almayı düşünüyorum. Şu an param birikiyor. Halihazırda 500GB SSD kullanmaktayım fakat yetersiz geliyor, bu sebepten ötürü yanına 1TB HDD alacağım. Sessiz çalışan, uzun yıllar götürecek bir HDD önerisinde bulunursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Seagate Barracuda 1TB.
Sizi şöyle alalım.

Bütçeniz nedir? Performans mı dayanıklık mı önemli sizin için?

Bütçe 400-500TL arası yazmayı unutmuşum. Şu an oyunlar depolama alanını çok doldurduğu için burada Photoshop, After Effects gibi programları kullanırken depolama sorunu yaşıyorum. Önemli oyunları SSD'de bulunduracağım. HDD'de sadece resimler, videolar ve hikaye bazlı oyunlar olacak.

Bütçe 400-500TL arası yazmayı unutmuşum. Şu an oyunlar depolama alanını çok doldurduğu için burada Photoshop, After Effects gibi programları kullanırken depolama sorunu yaşıyorum. Önemli oyunları SSD'de bulunduracağım. HDD'de sadece resimler, videolar ve hikaye bazlı oyunlar olacak.
O zaman hem performans hem de dayanıklılık odaklı bir HDD lazım size.
2 TB disk alabiliyorsunuz bu bütçede. Ayrıca performans ve dayanıklılık konusunda iyiler. CMR kayıt oldukları için uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Bu bütçede SMR kayıt kullanan rezalet Barracuda HDD'ler asla alınmaz. 10 TB veri yazınca patlıyor. :)

2 TB disk alabiliyorsunuz bu bütçede. Ayrıca performans ve dayanıklılık konusunda iyiler. CMR kayıt oldukları için uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Bu bütçede SMR kayıt kullanan rezalet Barracuda HDD'ler asla alınmaz. 10 TB veri yazınca patlıyor. :)
Bunları aklımda bulunduracağım, 2TB fiyatlarına hiç bakmamıştım açıkçası iyi oldu benim için 2TB sürprizi. SSD'de çok fazla veri yazdım aldığımdan bu yana anormal bir şekilde. Bu sebepten ötürü HDD aklımdaydı biraz fazla veri yazan birisiyim.

Sizi şöyle alalım.
Konunuzu şimdi inceledim, neden alınmaması gerektiği hakkında bilgilendim. Bir daha önermem, konunuz için sağolun.

Geri
Yukarı