1 TB SSD önerisi

10 Mb/s için Samsung markasından vazgeçip Seagate almak mantıklı değil. Eğer tek faktör küçük bir hız farkıysa.
Kontrolcüsü ve tlc 3d nand belleğiyle seagate daha iyi. Samsung ekonomik olması için çıkardı qvo serisini. Seagate evo serisine denk. Qvo ssd’de mlc bellek var. Evo’da vnand bellek var. Samsungun kendine özgü ürünüdür. Bunun dayanıklılık olarak karşılığı 3d nand tlc’dir. O yüzden seagate qvo’dan daha iyi.

Hocam bu ürünü de çok beğendim ya bunu alacağım ya da 860 QVO ama bu fiyat olarak daha çok cezbetti
SSD aldıktan sonra içine oyunlarımı atacağım da be kadarını boş bırakırsam tam performans ile çalışır?
Ne kadarını boş bırakmam gerekir?
Pardon klavyenin tuşları birbirine çok yakın yanlış yazmışım
Hocam bildiğim kadarıyla SSD disklerde %70 doluluk oranını geçmek performans kayıplarına sebep oluyor. Yani siz 700 GB'yi geçerseniz performans kaybı olur ama o kayıplarda çok abartı olmaz bence. Diyelim ki 700 GB'yi geçseniz bile çok performans kaybı olacağını sanmıyorum zaten Seagate en iyi ssd markalarından birisi çok sorun olmaz ufak tefek şeyler olur. Zaten tahminimce elinizdeki tüm oyunları ssd'ye aktarsanız bile 700 GB'yi geçemezsiniz. Bende hdd var, bir aralar tamamı doluydu doluluk göstergesinin rengi kırmızı olmasına rağmen oyunlarda performans kaybı ya da günlük işlerimi yaparken donma veya kasma yaşamadım. Ben hdd kullanmama rağmen sorun yaşamadım zaten siz ssd kullanacaksınız bir de seagate olacak donma hayal bile edilemez, oyunlarınızı akıcı bir şekilde oynarsınız ve günlük işlerinizi de çok hızlı yaparsınız. Zaten ssd'yi taktıktan sonra hızı sizde fark edeceksiniz. Size bir tavsiye daha vereyim, yerinizde olsam işletim sistemini ssd'ye kurardım çünkü ssd'ye kurunca bilgisayarın açılma zamanı bayağı bir azalıyor. İsterseniz internette test videoları da bulunmaktadır. İyi günler.

Test Videosu Linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bildiğim kadarıyla SSD disklerde %70 doluluk oranını geçmek performans kayıplarına sebep oluyor. Yani siz 700 GB'yi geçerseniz performans kaybı olur ama o kayıplarda çok abartı olmaz bence. Diyelim ki 700 GB'yi geçseniz bile çok performans kaybı olacağını sanmıyorum zaten Seagate en iyi ssd markalarından birisi çok sorun olmaz ufak tefek şeyler olur. Zaten tahminimce elinizdeki tüm oyunları ssd'ye aktarsanız bile 700 GB'yi geçemezsiniz. Bende hdd var, bir aralar tamamı doluydu doluluk göstergesinin rengi kırmızı olmasına rağmen oyunlarda performans kaybı ya da günlük işlerimi yaparken donma veya kasma yaşamadım. Ben hdd kullanmama rağmen sorun yaşamadım zaten siz ssd kullanacaksınız bir de seagate olacak donma hayal bile edilemez, oyunlarınızı akıcı bir şekilde oynarsınız ve günlük işlerinizi de çok hızlı yaparsınız. Zaten ssd'yi taktıktan sonra hızı sizde fark edeceksiniz. Size bir tavsiye daha vereyim, yerinizde olsam işletim sistemini ssd'ye kurardım çünkü ssd'ye kurunca bilgisayarın açılma zamanı bayağı bir azalıyor. İsterseniz internette test videoları da bulunmaktadır. İyi günler.

Test Videosu Linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öncelikle yardımcı olduğunuz için ve öneriniz için çok teşekkür ederim, sistemimde Windows zaten şu an kullandığım 120 GB’lık SSD’ye kurulu, sadece oynadığım oyunlarda bekleme ekranlarının kısa sürmesi için almak istiyorum şimdi kullandığım HDD’yi yazlığa götüreceğim PC’me takacağım,
Yardımınız için gerçekten çok teşekkür ederim, iyi akşamlar😁

Geri
Yukarı