1 TB SSD vs 2 TB HDD

EMİR37

Kilopat
Makaleler
33
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Oyunlarımı depolamak ve o depolama biriminden oynamak için bir hard disk istiyorum şimdi alanı cazip olsa da oyun yükledikçe hızın düşebiliceğinden ve düşük hızı olan HDD'nin hızının daha fazla düşebileceğini düşünüyorum. Ve oyunların geç yüklenmesiden dolayı FPS'in ve performansın düşebileceğini düşünüyorum ekstradan 377 GB bir 5400 RPM HDD'im var yine almayı düşündüğüm portable HDD'de 5400 RPM sizce hangisini almalıyım oyun ve program depolamayı ve oyun oynayıp, programları SSD veya HDD üzerinden kullanmayı düşünüyorum. Bilgisayarın M.2 SSD'si 500 GB ve yetersiz geliyor.

Almayı düşündüğüm HDD WD digital portable 1 TB 1.5 TB ve 2 TB almayı düşünündüğüm SSD Crucial BX500, 1TB Samsung qvo/ EVO/T7 serileri olacak hepsi SATA 3.0 olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle SSD ve HDD'nin oyunlarda FPS değerine hiçbir katkısı ve eksisi yok. Ha oyun yükleme, harita yükleme gibi durumlarda açılmasında bariz fark eder orası ayrı. SATA 3.0 HDD alacaksan neden 5400 RPM alıyorsun ki? 7200 olanını al. Saydığın markaların da hiçbiri seni üzmez.

Öncelikle SSD ve HDD'nin oyunlarda FPS değerine hiçbir katkısı ve eksisi yok. Ha oyun yükleme, harita yükleme gibi durumlarda açılmasında bariz fark eder orası ayrı. SATA 3.0 HDD alacaksan neden 5400 RPM alıyorsun ki? 7200 olanını al. Saydığın markaların da hiçbiri seni üzmez.
Öncellikle cevabınız için teşekkür ederim 7200 RPM 2.5 İnç HDD'ler neredeyse SSD fiyatına satılıyor ve Depolamaları düşük oluyor. Ve çoğu Portable HDD'ler 5400 RPM olarak satılıyor. FPS olarakta şçyle bir farkı olabiliyor içi dolu HDD'ler yazma ve okuma değeri olarak düştüğü için hem daha yavaş veri yazıyor bu ise açık dünya bir oyunda kasma veya Donmaya neden oluyor. Hem daha hızlı hemde alan olarak yeterli olacağının düşündüğüm için Cruical BX500 veya Samsung EVO ile yoluma devam edeceğim.

Hocam kesinlikle 1 TB SSD öneririm. Her türlü şekilde HDD'den çok daha önde olacaktır ve daha uzun ömürlü olacaktır. Ayrıca bazı testlere baktığınızda özellikle Warzone, Gta 5 gibi oyunlarda SSD olmadan oyun kasabiliyor.

Geri
Yukarı