1 TB ve 2 TB M2 SSD Tavsiyesi

Bütçe belirtiseniz daha iyi olur. F/p olarak benim bildiğim SX8200 Pro, WD Black SN750, Crucial P5.
QLC olanları tercih etmemeye çalışın. DRAM cache olsun. Bir de her bilgisayara çift taraflı (iki tarafında da çip olan) SSD girmeyebilir buna dikkat edin.

Şunu da belirteyim. Üreticilerin verdiği değer sekansiyel yazma/okuma hızı. Günlük kullanımda fazla işe yarar bir değer değil. Fazla takılmayın.

970 EVO hakkında ne düşünüyorsunuz peki? Onu alabilirim aslında.

Bu arada herkese teşekkürler. Bütçe üst sınırı yoktu ama uçmaya da gerek yok sanırım. Önerilen SSD'lerin hepsi cihazın kendisinde bulunandan yüksek sonuçta. :D

Acelen yok ise 980 EVO'yu bekleyebilirsin.
970 EVO ile aralarında çok fark olmazsa onu alırsın.

Not: Bu arada 970 EVO değil 970 EVO "Plus" modeline bakmanı öneririm. Eğer 980 EVO ile çok fiyat farkı olmazsa 980 EVO, fiyat farkı olursa 970 EVO "Plus" alırsın.

970 EVO hakkında ne düşünüyorsunuz peki? Onu alabilirim aslında.

Bu arada herkese teşekkürler. Bütçe üst sınırı yoktu ama uçmaya da gerek yok sanırım. Önerilen SSD'lerin hepsi cihazın kendisinde bulunandan yüksek sonuçta. :D
970 evo da iyidir. Açıkçası modern NVMe SSD'lerin hemen hemen hepsi çok iyi. Herahngi birini alıp da memnun kalmama durumunuz çok olası değil. Havaya saçacak paranız yoksa 980 pro filan aşırı gereksiz.

Ben şu an 1TB alacak olsam bunu alırdım. Adata Asx8200Pnp-1Tt-C Xpg Sx8200 Pro 1Tb M.2 3500-3000Mb/S Ssd Asx8200Pnp-1Tt-C: Amazon.com.tr
1100 lira civarına geliyor. Sadece yurtdışından geldiği için birkaç gün sürer gelmesi.
970 EVO ile performansı aynı fiyatı biraz düşük

970 evo da iyidir. Açıkçası modern NVMe SSD'lerin hemen hemen hepsi çok iyi. Herahngi birini alıp da memnun kalmama durumunuz çok olası değil. Havaya saçacak paranız yoksa 980 pro filan aşırı gereksiz.

Ben şu an 1TB alacak olsam bunu alırdım. Adata Asx8200Pnp-1Tt-C Xpg Sx8200 Pro 1Tb M.2 3500-3000Mb/S Ssd Asx8200Pnp-1Tt-C: Amazon.com.tr
1100 lira civarına geliyor. Sadece yurtdışından geldiği için birkaç gün sürer gelmesi.
970 EVO ile performansı aynı fiyatı biraz düşük

Şirkete alacağım KDV'si düşecek. İkisi de 1100 liraya gelmiş olacak diyelim. Aynı fıyatta hangi ürünü alalım, linkteki Adata mı 970 Evo mu? :D

Şirkete alacağım KDV'si düşecek. İkisi de 1100 liraya gelmiş olacak diyelim. Aynı fıyatta hangi ürünü alalım, linkteki Adata mı 970 Evo mu? :D
SX8200 pro şekil şükül bir heatspreader ile geliyor. Bu bir tercih sebebi olabilir :)
Hangisine içiniz ısınıyorsa onu alın benim gözümde ikisi de aynı.

Adata daha iyi genel olarak ve aslında 970 Evo Plus ile yarışıp çoğu durumda geçiyordu.

Kontrolcüsü ve NAND değiştirildiği için daha kötü şuan ama 970 Evo yerine tercih ederdim yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı