1 TB SSD ve 2 TB dahili HDD tavsiyesi

HighTechLowLife

Kilopat
1 TB SSD ve 2 TB dahili HDD bakıyorum PC için. Kendi aralarında çok fazla çeşit oluyor, kapasiteleri aynı olsa bile. Neye göre almalıyım? 64MB ön bellek ile 250 MB ön bellek arasında pratikte çok fark yaratır mı? HDD için soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Skyhawk veya Ironwolf'a bulaşmayın. Onlar güvenlik kameraları gibi sistemlerde depolama amaçlı kullanılıyor. Bütçe sorunu yoksa Seagate Barracuda Pro, o kadar para vermek istemiyorsanız da Seagate Barracuda alabilirsiniz. WD Black güzeldir fakat pahalı gelirse Blue de alabilirsiniz.

HDD olarak Seagate Barracuda ürününe bakabilirsiniz.

SSD olarak ise 860 EVO düşündüğünüze göre bütçeniz var. Oldukça iyi seçim yaptınız.

Fiyatı biraz daha uygun olsun diyorsanız 860 QVO modeline bakabilirsiniz ama hem TBW değeri hem de garantisi daha düşük. 860 EVO 5 yıl garanti verirken 860 QVO 3 yıl garanti veriyor. Ayrıca EVO'nun TBW değeri 600 TB iken 860 QVO'nun 360 TB.

Pratikte önbellek farkını ne kadar anlarsınız bilmiyorum da fark var elbette. Aşağıda verdiğim grafikte mavi olanı 256 MB önbelleğe sahip bir disk ve kırmızı olanı da 64 MB önbelleğe sahip olan bir disk olarak düşünürseniz dosya aktarım hızlarının zamana bağlı değişimini görebilirsiniz. SSD olarak Samsung 860 EVO, HDD olarak ise Seagate Barracuda ve WD Blue-Black modellerine bakabilirsiniz.

Önbellek miktarının dosya aktarım hızına etkisi:
1572699438767.png

Kaynak: Linustechtips

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı