1 Terabaytlık oyunlar piyasaya gelir mi?

O kadar kısa sürmez diye düşünüyorum. Zaten o seviye bir oyunu yapmak şu anki teknolojiyle ortalama 10 yıl sürer. 10 yıl içinde ise yepisyeni grafikler geleceğinden oyun çıkana kadar eskimiş olacak. Teknoloji ilerlemeden firmalar bu işe kalkışmaz. En az 12 sene sürer derim.

Önceden birkaç GB oyunlardan sonra 7-8 GB'lık oyunlar geldi. Sonrasında 100 GB'a dayandı. Kısa zaman içinde 1 TB'lik oyunlar gelebilir mi?

Kısa zaman içinde gelmez ama illaki görürüz o günleri.

Gelir, eskiden 8 GB RAM bile çok derken şu anda 24 GB RAM'ler bile oyunlar için yetersiz olmaya başladı.
Bilgisayar teknoloji geliştikçe depolama alanıyla beraber her türlü sistem gereksinimi artacaktır.

Allah Allah öyle mi ya :) hangi oyun için 24 GB RAM yetersiz acaba bana bir tane örnek verir misin :) optimizasyon özürlüsü Last of Us'ı bile 16 GB ile bitirmişim 24 GB yetersiz mi yani gerçekten :)

Hocam bilmediğimden soruyorum 24 GB kullanan hangi oyun var.
En son Hogwarts Legacy oynarken ben de düşünmezdim ama arkada işte Discord ve birkaç sekmeyle Opera falan açık. Biraz da donanımların arka planda çalışan yazılımları var. Ama yine de buna rağmen 16 GB'yi kolay koaly çoğu oyun geçmez, 23GB'a dayandığını gördüm. Bunda hali hazırda 32 GB Ram olması da etkiliyor olabilir. yani bir Ram kısıtlaması olmadığında uygulamalar daha çok ram kullanma olanağı da buluyor olabilirler.

Allah Allah öyle mi ya :) hangi oyun için 24 GB RAM yetersiz acaba bana bir tane örnek verir misin :) optimizasyon özürlüsü Last of Us'ı bile 16 GB ile bitirmişim 24 GB yetersiz mi yani gerçekten :)
Oyunları 1080p'de oynuyorsanız eğer 16 GB RAM size zaten yeter. Yukarıda dediğim gibi son çıkan oyunların yüksek çözünürlüklü halleri yüksek RAM kullanıyor.

Geri
Yukarı