Çözüldü 1 uzun 3 kısa bip sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KHAGAN.Z

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS DUAL RTX3060Ti GDDR6X 8 GB GPU
INTEL i5-13400f CPU
ASUS TUF GAMING B660M-E D4 MB
XPG GAMMIX D30 8*2 16 GB RAM
ADATA LEGEND 750 PCIe Gen3 x4 M.2 500GB SSD
FSP HYDRO 80+ BRONZE 700W PSU
Arkadaşlar ASUS VG279QL1a monitörümü PC'ye DP kablosu ile bağlayınca bu hatayı alıyorum ses görüntü vb. her şey geliyor lakin hatayı almak rahatsız ediyor ayrıca anakartta da beyaz LED yanıyor. Oyunda vesairede sıkıntı cıkmıyor ayrıca reset atınca da hata ve anakarttaki beyaz LED gidiyor. HDMI kablosuyla bağlayınca ne LED yanıyor ne de hata geliyor ama ben DP ile kullanmak istiyorum cunku rekabetçi oyunlarda monitore OC yaaparak Hz mi 144'ten 165'e çekiyorum. Bu hatayı düzeltmenin yolu nedir? Saygılar. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar ASUS VG279QL1a monitörümü PC'ye DP kablosu ile bağlayınca bu hatayı alıyorum ses görüntü vb. her şey geliyor lakin hatayı almak rahatsız ediyor ayrıca anakartta da beyaz LED yanıyor. Oyunda vesairede sıkıntı cıkmıyor ayrıca reset atınca da hata ve anakarttaki beyaz LED gidiyor. HDMI kablosuyla bağlayınca ne LED yanıyor ne de hata geliyor ama ben DP ile kullanmak istiyorum cunku rekabetçi oyunlarda monitore OC yaaparak Hz mi 144'ten 165'e çekiyorum. Bu hatayı düzeltmenin yolu nedir? Saygılar. 🙂

Monitör sistemden sonra açılıyorsa, VGA hatası verebilir, monitörü kapatıp sistemle aynı anda açıp deneyin, yüksek ihtimal hata vermeyecek.
1 uzun 3 kısa bipin anlamı GPU hatasıymış. Birisi kasayı açmadan önce monitörü açıyorum öyle hata gelmiyor demiş deneyin istiyorsanız. GPU'yu çıkarıp tekrar takarak tam oturduğundan emin olun. CLEAR CMOS yaparak çözen de var.

Birisi senle mors alfabesiyle iletişim kurmayı deniyor.

Şaka bir yana.

Ekran kartınızın modeli ne
asus dual rtx 3060ti gddr6x 8gb

1 uzun 3 kısa bipin anlamı GPU hatasıymış. Birisi kasayı açmadan önce monitörü açıyorum öyle hata gelmiyor demiş deneyin istiyorsanız. GPU'yu çıkarıp tekrar takarak tam oturduğundan emin olun. CLEAR CMOS yaparak çözen de var.

GPU da hata olsa HDMI ile de hata verirdi sanırım kasayı ve monitör her zaman standby modunda oluyor zaten kasayı açtığım gibi ekrana görüntü geliyor.

Monitör sistemden sonra açılıyorsa, VGA hatası verebilir, monitörü kapatıp sistemle aynı anda açıp deneyin, yüksek ihtimal hata vermeyecek.

Çözüm

Monitör hep açık ve standby modunda cihazı açınca ekrana direkt görüntü geliyor. Monitörü kapatıp PC açıldıktan sonra mı monitörü açmalıyım?

Sorunu tam olarak anlayamadım. Ses bir kere mi geliyor? Bunun haricinde başka hangi hataları alıyorsunuz? Bir de monitörün açma kapana tuşunu kullanıyor musunuz? Monitörün kendi programı vardı onu yüklediniz mi (ASUS displaywidget Lite)?

Sorunu tam olarak anlayamadım. Ses bir kere mi geliyor? Bunun haricinde başka hangi hataları alıyorsunuz? Bir de monitörün açma kapana tuşunu kullanıyor musunuz? Monitörün kendi programı vardı onu yüklediniz mi (ASUS displaywidget Lite)?

Sorun DP kablosu kullandığımda ekran kartı arızası anlamına gelen 1 uzun 3 kısa bip alarm sesini almam HDMI ile bu hatayı almamam bunun sebebini ve çözümünü istiyorum. Çözüm derken DP kablosunu da sorunsuz kullanmak istiyorum. Dediğiniz uygulamayı yüklemedim o uygulama ne işe yarıyor? 😊Monitörün açma kapama tuşunu kullanmıyorum PC ile işim bittiğinde cihazı kapatıyorum monitör standby moduna geçiyor bende cihazların bağlı olduğu 3'lü prizin şartelini cihazlar kapalıyken (monitör hariç) kapatıyorum.

Geri
Yukarı