1 uzun 3 kısa bip sesi

SaidGdrr

Centipat
PC'yi yeni topladım. Her kablosunu kendim bağladım. Bugün son eksik parça RAM da geldi, takip çalıştırdığımda 1 uzun, 3 kısa bip sesi geliyor. RAM'i çıkardım, silgi ile sildim, tekrar taktim. 2 farklı ekran kartı denedim ama nafile.

PSU ve Anakart kablolamasını kontrol eder misiniz 1 uzun 3 kısa bip ekran kartını işaret ediyor kablolarda gevşeme veya yerine oturmama vs.

Anakart markası: Asus prime B520MK
PSU markası: GAMETECH GTP500
Ekran kartı herhangi bir kablo bağlantısı istemiyor RX550

Kasayı dükkanda hava tabancası ile soketleri temizliyordum ondan yazamadım

Dostum istersen birde çamaşır suyuyla ekran kartını yıkamayı dene? (!) Parçaları yeni almışsın zaten bir şeylerle temizlemeyi falan bırak. Zarar verebilirsin parçalara. Kasa dışında parçaları uzay montajı olarak kurmayı dener misin?

Anakart kablolaman ve ekran kartı kablolamalarını kontrol etmen gerek. Eğer yetersiz güç beslemesiyle ekran kartını çalıştırmayı deniyor yada işlemci soketine bağladığınız güç yetersiz veya fazla geliyorsa (ben bu durumu yaşamıştım kendim bağladığımda, anakartın üstünde cpu güç bağlantılarının ikisini de bağlamıştım ve açılmamıştı, birini çıkartınca açılmıştı) yine aynı sorun yaşanabilir.
Denedim sürekli ötüyor
Dostum istersen birde çamaşır suyuyla ekran kartını yıkamayı dene? (!) Parçaları yeni almışsın zaten bir şeylerle temizlemeyi falan bırak. Zarar verebilirsin parçalara. Kasa dışında parçaları uzay montajı olarak kurmayı dener misin?
Slotları temizleyin yazmışlar sadece hava vurdum fanlara değil slotlara

Geri
Yukarı