1 yıl 3 aydır kullanılan taahhüdü feshetmek

Epicfeno

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Türk Telekom müşterisiyim. Başlangıç tarihi 04.09.2020 olan taahhüdü halâ kullanıyorum. Bitiş tarihi 04.10.2022. yaklaşık 1 yıl 3 Ay'a tekabil ediyor. Müşteri hizmetleri müşteri kaybetmemek için eksik bilgi verirler diye hiç aramadım. Acaba herhangi bir cayma bedeli ödemeden sözleşmeyi fehsetme hakkım var mı?

Dosya Ekleri

• 20220115_012601.png
    20220115_012601.png
    77,6 KB · Görüntüleme: 50
  • 20220115_012542.png
    20220115_012542.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Abonelik sözleşmesi maddelerine göre 12 aydan uzun taahhüt yapılamıyor. Ancak olay pratiğe geldiği zaman yapılıyor. THH'ye başvursanız gene ret oluyor. THH Onur Kurulu Başkanı bu tür taahhütler için THH'ye başvurabileceğimizi söylüyor. Ancak daha önce başvurmama rağmen başvurum reddedildi.

Zaten sürekli olarak 12 ay üstü taahhütler yapılıyor. THH bunun farkında. Kendilerine aykırı bir şey olsa şimdiye çoktan el atarlardı. İptal etmeniz biraz zor açıkçası.

Abonelik sözleşmesi maddelerine göre 12 aydan uzun taahhüt yapılamıyor. Ancak olay pratiğe geldiği zaman yapılıyor. THH'ye başvursanız gene ret oluyor. THH Onur Kurulu Başkanı bu tür taahhütler için THH'ye başvurabileceğimizi söylüyor. Ancak daha önce başvurmama rağmen başvurum reddedildi.

Zaten sürekli olarak 12 ay üstü taahhütler yapılıyor. THH bunun farkında. Kendilerine aykırı bir şey olsa şimdiye çoktan el atarlardı. İptal etmeniz biraz zor açıkçası.
12 ay üzeri sözleşmelerde cayma bedeli olmaksızın feshedebilirsiniz. THH sizi haklı bulmadı mı?

12 ay üzeri sözleşmelerde cayma bedeli olmaksızın feshedebilirsiniz. THH sizi haklı bulmadı mı?
Hayır bulmadı. Aynı şekilde daha önce başka forum kullanıcılarının da başvuruları haklı bulunmadı. Daha önce konuları açılmıştı.

THH'ye göre 12 ay taahhütler gerçekten geçersiz olsa illa bir adım atılması gerekirdi. Ancak atılmıyor. Yasaya göre yasak, ancak pratikte dediğim gibi yasak değil. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı