1 yılda AYT yetişir mi?

Knk bu sene ben konuları ağustos sonu başlayıp ekim ortası gibi bitirdim. (Bu sene kaldırılmış olan konular dahil) Rahat yetişirsin, max 4 ay sürer. 345 yayınları her zaman ilk önerim olur.

Bu arada kimya can simididir. 10 sene önceki sorulara bakın, bir de bu sene çıkan sorulara bakın. Fark yok neredeyse. Emeğinizin karşılığını alabileceğiniz en rahat ders bence. Ancak fizikten muhakkak özel ders veyahut başka yollar aracılığıyla sağlam tutmaya gayret gösterin. Zira katsayısı çok yüksek. Üstüne eskisi gibi işlemsel de sormuyorlar.

Ben bu sene sınava girdim. Şu anki aklım olsa kimya ve fiziğe daha çok emek verirdim.

Bu arada AYT matematik netiniz bir tık düşük geldi ama halledilir. Branş ata ata 25 civarına yükselttim ancak geometri temelim yoktu. Sizinkisi nasıl bilmiyorum ama geometriye çalışabilirseniz çok iyi olur. TYT Türkçe için muhakkak düzenli 20-30 paragraf çözün ki sınavda sıkılmayasınız. Türkçe öğretmenim bana bunu demişti bu sene.

Dil bilgisi içinse Türkçe soru bankası yeterli olacaktır. Son aylarda branş atmanız gerek. Bu arada bu yaz TYT fenden mümkünse her ders için soru bankası bitirebilirsiniz.

İlk mesajımda tam yazamamıştım. Şimdi daha iyi ifade ettiğimi düşünüyorum. Dilerim gönlünüzdeki gibi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı