4 Yılda TYT-AYT yetişir mi?

MertDaniel00

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar biraz eğlence biraz tavsiye amaçlı bir konu, ilk paragrafa takmayın.

Herkese merhaba, bu sene Almanca hazırlığımı bitirdim ve yaz sonunda 9. sınıfa başlayacağım. İnternette dolaştığımda herkes konuların yetişmediğinden yakınmış acaba nereden başlamalıyım yoksa geç mi kaldım? Bu 60 günde TYT kamplarından yapmak istiyorum fazla sıkışmaması açısından.

Ayrıca 9. sınıfa nasıl hazırlanmamı tavsiye edersiniz? Ortalamayı 100 yapmak gibi bir hedefim var ve daha hiç yapamadım en yüksek 8. sınıfta 99,53 oldu. O yüzden zor konuları şimdiden öğrenmek istiyorum. Kendi başıma çok rahat çalışabilir ve öğrenebilirim konunun zorluğu önemli değil sadece nelere çalışmalıyım onu bilmek istiyorum. 9. sınıfın dışında ileriye yönelik olarak mutlaka şunu yap dediğiniz bir şey var mı? Örneğin işte şu konuyu sürekli tekrar et ileride karşına çok sık çıkacak vs. Eğer geçen cumartesi-pazar sınava girmiş abilerim ablalarım varsa geçmiş olsun diyorum önünüzde rahatlamış bir şekilde geçireceğiniz güzel bir yaz tatili var keyfini çıkarın. Lisedeki dersler, etkinlikler, projeler veya sosyal hayat da dahil her tavsiyenizi dinlerim (okurum), yorumlarınızı bekliyorum sağ olun.

Son düzenleme:
Her yıl disiplinli çalışırsan derecenin de derecesi gelir ama imkansız gibi duruyor, bende öyle yapmaya çalıştım 4. günden tıkandım yani bir anlık gaza gelip bu kararı verdiysen pek mümkün değil.
Hocam siz yanlış anladınız sanırsam üst taraf eğlence amaçlı. 100 olarak bahsettiğim karne ortalaması yani TYT-AYT full çeker miyim bilemiyorum daha düşünmedim. 🤣 🤣

Sanırım sosyal bilimler lisesine gidiyorsunuz, akranlarınızın birçoğu umursamaz olacak, onların umursamazlığının sizi geri çekmemesine dikkat edin öncelikle.
9 ve 10. sınıf için Türkçe ve matematik derslerine çok iyi çalışmak yeterli diye düşünüyorum. Onun haricinde verilen ödevleri yapsanız kafi.

Bence yetişmez. Bu devirde insanlar, ders çalışmaya annesinin yumurtası döllenmeden önce başlıyor.

Konuya girip alttaki benzer konular kısmından devam edin.

Geri
Yukarı