1 yıllık aim geliştirme serüveni

Eğer bu kafayla bakarsak Türkiye'de lige 2 tane takımın çıkabildiğini düşünsek topu topu 4-5 takım var. 50 tane e-sporcu mu var? Teşekkür ederim. Çünkü official turnuvalar zaten seyrek olduğu için ciddi bir başarıda lige kalabilmek için ilk 3e kalmak gibi bir sistemi olduğu için pek doğru bir bakış açısı diyemeyiz. Sözleşmeli oyuncu olan herkes e-sporcudur resmi olarak aslında. Bu işin bencesi yok gibi.
Bence öyle.

Aimim hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum. 1 sene önce Aimim nasıl? diye konu açmıştım ve bir video paylaşmıştım. Şu an aimim aşağıda gördüğünüz videoda ki gibi.

1. bu 1 senelik süreçte olabildiğince fazla deathmatch oynadım.
2 KovaaK ve Aim Lab tarzı uygulamalar sadece ısınmak için. Aim geliştirmez, aim geliştiren tek şey oyunun kendisini oynamak ve iyi aimerların povlarını izlemek.
3. yapılması gereken şey kendinize rahat ettiğinize emin olduğunuz bir sens bulmak. Bu sensi daha sonradan hiç ama hiç değiştirmemeye çalışın çünkü kas hafızası bozulabilen bir şey.
4. poligonda sürekli farklı teknikler deneyerek bot vurdum. Methodu sürekli aynı tutmak yerine farklı teknikler deneyerek oynamak aiminize yarayacaktır. Çünkü aim öğrenilen bir şey ve beyin sürekli aynı yöntem ile öğrenmeye çalışmaktan sıkılabilir.
4. ve en önemli maddeye geldik. Oyunun kendisini oynamak! Oyunu olabildiğince fazla oynayın. Evet yetenekte çok önemli ancak bu zamana kadar oyun oynadıysam ve öğrendiğim, bildiğim tek kesin bir şey varsa oda o oyunu kim en fazla oynarsa o en iyisi. En iyisi demeyeyim de en iyilerden biri.

Şu an ki aimim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1 sene önce aimim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam şu an çok sıkı bir şekilde aim geliştirmek istiyorum. Sürekli videolar izliyorum. Aim Lab çalışmak için hangi listeyi önerirsiniz? Rankım dia. Oyun içinde ise nasıl doğru bir şekilde antrenman çalışabilirim?

Hocam şu an çok sıkı bir şekilde aim geliştirmek istiyorum. Sürekli videolar izliyorum. Aim Lab çalışmak için hangi listeyi önerirsiniz? Rankım dia. Oyun içinde ise nasıl doğru bir şekilde antrenman çalışabilirim?
Aim uygulamaları aim geliştirmez öncelikle önceliğinizi oyunun kendisine verin. Ne kadar fazla deathmatch ve ranked atarsanız o kadar gelişirsiniz. Bütün profesyonel oyuncular bu konuda hemfikir.

FPS oyunlarıyla pek aram yok ama monitörün de önemi'nin çok olduğunu biliyorum. Monitörünü de yazarsan ilgilenenler için iyi olur. Bu arada güzel vuruşlar, 🙃

Geri
Yukarı