1 yıllık Valorant tecrübem

heci_mehmut

Femtopat
Daha fazla  
Oyunu betadan beri oynamaktayım. Öncesinde oldukça fazla bir FPS geçmişim var (PUBG, CS saatlerimi toplarsak 5000 küsur oluyor). Oyunu 1 yıl boyunca belirli sürelerde oynadım. Bazen rq atıp 1 2 ay yüzüne bakmadığım oldu. Aimim cidden sağlamdır. CS'de supreme kadar çıktım. Ama Valorant'ta bahtım bir türlü düzelmedi. Sezonlardır Gold 3'üm. Kötüde oynamıyorum ama oyunda iyi oynayanla kötü oynayanın farkı yok. Herkes vurabiliyor. Aimim oynadığım adamlardan daha iyi. Ama movement mekaniğine alışamadım. Reflekslerimde yerinde ama adamla 1V1 fightına ben durup sıkana kadar genelde ölüyorum. Sebebi CS de adam görünce iyice durup sıkmanız gerektiğine bağlıyorum. Yoksa merminiz dağa taşa gidebiliyor. Ya da PUBG'de adam görünce genelde çömelip sağa ya da sola eğilerek sıkınca silahın daha az sektiğini ve adamı daha rahat vurabildiğimizdendir herhalde. Oyunu oynarken nedense FPS oyunu gibi gelmiyor ve odaklanamıyorum. Bildiğiniz ölü gibi oynuyorum (oyunu hissedemiyorum). Run and shoot olayı da çok sinir bozucu. Normalde oynadığım bir oyun varsa uzun süre sıkılmadan oynayabiliyorum. Ama Valorant'ta böyle olmadı maalesef. Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine başladım. Başlarda zevk alıyordum ama sonrasında aldığım zevk neredeyse sıfıra indi. Vuruş hissiyatı eh işte. Oyunu şu an oynamamın sebebi eğlenmem değil oynayacak oyun bulamamam. Başka bir oyuna başlamaya, alışmaya cesaretim yok. Devam edersem sevebilir miyim sizce? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Hocam, run and shoot olsun, toxic kitlesi olsun, TR serveri olsun hepsinin çok saçma olayları var. Adam yürüyerek HS vuruyo,r nasıl yapıyorsa artık yani şu oyunda bilmiyorsan pek mekanikleri durarak vuracaksın. Yoksa olacak gibi değil.

En iyisi 0'dan başlayabilirsin. İyice kavrayıp mekanikleri vs. ama oyun güzel, ne kadar sinirlenip ben de ragequit atsam da sarıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu betadan beri oynamaktayım. Öncesinde oldukça fazla bir FPS geçmişim var (PUBG, CS saatlerimi toplarsak 5000 küsur oluyor). Oyunu 1 yıl boyunca belirli sürelerde oynadım. Bazen rq atıp 1 2 ay yüzüne bakmadığım oldu. Aimim cidden sağlamdır. CS'de supreme kadar çıktım. Ama Valorant'ta bahtım bir türlü düzelmedi. Sezonlardır Gold 3'üm. Kötüde oynamıyorum ama oyunda iyi oynayanla kötü oynayanın farkı yok. Herkes vurabiliyor. Aimim oynadığım adamlardan daha iyi. Ama movement mekaniğine alışamadım. Reflekslerimde yerinde ama adamla 1V1 fightına ben durup sıkana kadar genelde ölüyorum. Sebebi CS de adam görünce iyice durup sıkmanız gerektiğine bağlıyorum. Yoksa merminiz dağa taşa gidebiliyor. Ya da PUBG'de adam görünce genelde çömelip sağa ya da sola eğilerek sıkınca silahın daha az sektiğini ve adamı daha rahat vurabildiğimizdendir herhalde. Oyunu oynarken nedense FPS oyunu gibi gelmiyor ve odaklanamıyorum. Bildiğiniz ölü gibi oynuyorum (oyunu hissedemiyorum). Run and shoot olayı da çok sinir bozucu. Normalde oynadığım bir oyun varsa uzun süre sıkılmadan oynayabiliyorum. Ama Valorant'ta böyle olmadı maalesef. Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine başladım. Başlarda zevk alıyordum ama sonrasında aldığım zevk neredeyse sıfıra indi. Vuruş hissiyatı eh işte. Oyunu şu an oynamamın sebebi eğlenmem değil oynayacak oyun bulamamam. Başka bir oyuna başlamaya, alışmaya cesaretim yok. Devam edersem sevebilir miyim sizce? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Bu yazdıkların tamamen içimdekileri anlatıyor. Benim de CS de 3K saatim var. Supreme kadar çıktım ve sonra oyunu bırakıp Valorant'a başladım ve şu an Gold elosundan çıkamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Madem Supreme çıktın Faceit geçsene neden 2021'de MM oynuyorsun ki CS'de.
Bu arada Faceit can sıkıntısına ilaç gibi geliyor. Faceit geç ben oyunu bilmiyormuşum diyeceksin.
Faceit oynayan birisinin Valorant oynaması için en ufak bir sebep yok.

Valorant'ı öyle bir ayarlamışlar ki, siz koşarken bile vandal ile sıktığınızda mermi çok ama çok az yukarı gidiyor. Yani koşarken adamın gövdesine hedef alınca bile kafa gidiyor. Oyunun çok basit olması, daha çok kızların ve küçük yaşta ki kardeşlerimizinde oynamasını açıklıyor.

Toplasan 500 saat de bende vardır csgo bende pek alışamadım. Spray ve ses sorunu en büyük sıkıntı koşarak vurmaya alıştım artık. Oyunda seslerle alakalı bir problem var ya takımın sesi az geliyor ayarlardan açıyorum bu sefer ayak sesleri duyulmuyor, Spray zaten varla yok arası. Dereceli giriyorum her taraf smurf dolu derecesiz giriyorum herkes deneme ayağına bilmediği ajanı alıyor. 3 kişi giriyoruz taşıyoruz yinede kanser ediyo bu oyun. 500 saat cs de hilede gördüm 300 ping de. Ama hiçbir şey beni valorant kadar kanser etmedi. Başka oyuna da başlayasım yok valla lol oynuyorum sanki.

Geri
Yukarı