İnceleme Crysis 1 inceleme

Greenville

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
İlk önce belirtmek isterim ki 1. bölüm sadece incelemeden ibaret olacak. 2.bölümde "surprizbozan" olarak işaretleyeceğim.
Bölüm 1:
Oyun harikaydı. Cidden. Yani son bölümünden ilk başına, kesin bunu yapacak dediğim sahnelerde onu yapmaması vs. vs.
Ama tek sorunum benim oyunları daha az oynayıp daha çok hikayeye dalmak istemem. Bu yüzden bazı oyunlar hariç Online oyunları sevmem. Crysis beni etkiledi evet fakat biraz daha hikaye odaklı gidilebilirdi. Açıkçası 2008 yılında çıkmış bir oyun evet biliyorum ama bu unsurlar "benim aradığım oyun" terimi için geçerli.
Karanlık bir ortamı olan bir oyun ve oyun bana 2 duyguyu yaşattı. İlk parça olarak anlattığım daha çok gizlilik içeriyorken, 2. olarak anlattığım kısım biraz daha aksiyonu bana yaşatmıştı.
Bölüm 2, hikaye özeti ve benim düşüncelerim:

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler :)

Son düzenleme:
İlk önce belirtmek isterim ki 1. bölüm sadece incelemeden ibaret olacak. 2.bölümde "surprizbozan" olarak işaretleyeceğim.
Bölüm 1:
Oyun harikaydı. Cidden. Yani son bölümünden ilk başına, kesin bunu yapacak dediğim sahnelerde onu yapmaması vs. vs.
Ama tek sorunum benim oyunları daha az oynayıp daha çok hikayeye dalmak istemem. Bu yüzden bazı oyunlar hariç Online oyunları sevmem. Crysis beni etkiledi evet fakat biraz daha hikaye odaklı gidilebilirdi. Açıkçası 2008 yılında çıkmış bir oyun evet biliyorum ama bu unsurlar "benim aradığım oyun" terimi için geçerli.
Karanlık bir ortamı olan bir oyun ve oyun bana 2 duyguyu yaşattı. İlk parça olarak anlattığım daha çok gizlilik içeriyorken, 2. olarak anlattığım kısım biraz daha aksiyonu bana yaşatmıştı.

Aslında bu bölümde her şey spoiler üzerine olmayacak onu belirteyim. ABD'li bir teğmen olarak Güney Kore'lilerin olduğu adaya gidiyoruz. Bu adada güney korelilere karşı savaşlar veriyoruz. Fakat iş değişmeye başlıyor. Buzla kaplanmış bir gemi görüyoruz ve bir anda hayatımız boyunca göremeyeceğimiz bir makine arkadaşımızı kaçırıyor. Bu aslında daha ilk başları. Hikayeyi unutanlar için hatırlatmak amacıyla bu kadar yazıyorum. Şimdi geçelim. Açıkçası oyun benim için soru işareti bırakmadı. Oyunun benim için en takıldığım yer kesinlikle mağaraya girip oradan sıvışma göreviydi. Tabii bir sorum var. Neden son bölümün adı iyi niyet? Yani ben bu başlığı görünce beni kandırıp kostümümü alacaklarını sanmıştım çünkü bizi bir sandalyeye(gibi) bir şeye oturtturuyorlar ve o hava var, kelepçe falan. Nükleer saldırı düzenlememiz sonrası buz çağı olarak adlandırdığım bölge iyice büyüyor ve büyük abi uyanıyor. Kalkanlarını japona benzeyen kız kırıyor veee güçlü bir silahla(nükleer) kapağını açıp kaçıyoruz. Şimdi bu arkadaş nükleer saldırıdan güç aldı, takıldığım nokta şu nükleer silahın gücünü alıp bizi yenemez miydi? Sırf biz kazanacağız diye ellerinden geleni yapmışlar. Türkçe yamayı yapan dostlara çok teşekkürler. Türkçe yama ne kadar kurtlar vadisi havası versede bir o kadar eğlendirdi."
Spoiler işaretlenmemiş, başlıkta hata var. Onun dışında iyi.

Bölüm 1:

Ya ben de bir hata var ya da oyun gerçekten bu hikaye işini becerememiş. Oyunu oynarken adam öldürmekten başka hiçbir şey yapmıyormuşum gibi hissettim.

Ya ben de bir hata var ya da oyun gerçekten bu hikaye işini becerememiş. Oyunu oynarken adam öldürmekten başka hiçbir şey yapmıyormuşum gibi hissettim.
Hemen hemen aynı duygular. Hikaye akışı kötü. Ama içeriği nefis. Aynı eriğin içine karışmış kiraz gibi :=)

Geri
Yukarı