1 yıllık Valorant tecrübem

Valorant ilk çıktığında deli gibi severek oynadım sonradan güncelleme geldi ranklar sıfırlandı ara verdim geri döndüğümde kanser bir Riot kitlesiyle karşı karşıya kaldım. Şimdi arada giriyorum Brimstone alıp sapık gibi sağa sola smoke indirip küre toplayıp ultimle adamları patlatıyorum. Stres atıp ciddi bir şekilde CS giriyorum.

Madem Supreme çıktın Faceit geçsene neden 2021'de MM oynuyorsun ki CS'de.
Bu arada Faceit can sıkıntısına ilac gibi geliyor. Faceit geç ben oyunu bilmiyor muşum diyeceksin.
Faceit oynayan birisinin Valorant oynaması için en ufak bir sebep yok.
Doğru diyosun aslında. 2017 de faceit e geçtim Belirli süre oynadım ama sonrasında hayatımda bazı sıkıntılar oldu ve oyunlara biraz ara verdim. Şimdi ise hesap aç düşük ranklardan çık ne gücüm ne de hevesim var. Çok çaresiz hissediyorum :(

Doğru diyosun aslında. 2017 de faceit e geçtim Belirli süre oynadım ama sonrasında hayatımda bazı sıkıntılar oldu ve oyunlara biraz ara verdim. Şimdi ise hesap aç düşük ranklardan çık ne gücüm ne de hevesim var. Çok çaresiz hissediyorum :(
Vallahi hocam, Faceit 5'e kadar tırmanmıştım, sonra solo ve değişik bir sebepten ötürü 1'e kadar düştüm. Şuan uçuşa yeniden geçtim, 3 level oldum 2-3 günde. TCL'den lobilere girin, insanlarla beraber oynayın. O kadar hızlı elo kasılıyor ki her maç sonrası Statslarıma baka baka zevk alıyorum.
Şuan kaç levelsiniz?
Ben başlayın derim eğer oynayacak oyun bulamıyorsanız.

Vallahi hocam, Faceit 5'e kadar tırmanmıştım, sonra solo ve değişik bir sebepten ötürü 1'e kadar düştüm. Şuan uçuşa yeniden geçtim, 3 level oldum 2-3 günde. TCL'den lobilere girin, insanlarla beraber oynayın. O kadar hızlı elo kasılıyor ki her maç sonrası Statslarıma baka baka zevk alıyorum.
Şuan kaç levelsiniz?
Ben başlayın derim eğer oynayacak oyun bulamıyorsanız.
Sıfırlanmıştır herşeyim.
Hocam, aman. Aman hocam, düzenleyip silin o kelimeleri. Ban yersiniz aman diyeyim.
Sağol daha yeniyimde pek bir bilgim yok.

Nihayetinde bu kadar fark olmasa yükselebilirdiniz rank anlamında. Demek ki mekanik, aim veya gamesense olarak bir sorun var ortada. Yükselmek için öncelikle bu problemleri çözmeniz lazım. Ne kadar yüksek elo, o kadar keyifli oyun dönüyor haliyle. Fakat eşleştirme sistemi çok iyi değil bunu kabul etmek lazım. Takımlar arası çok fark olabiliyor. İletişimsiz, beceriksiz oyuncular da takıma çokça gelebiliyor elo fark etmeksizin. Fakat iyi bir oyuncu elbette Gold eloda kalmaz, yükselir.

Nihayetinde bu kadar fark olmasa yükselebilirdiniz rank anlamında. Demek ki mekanik, aim veya gamesense olarak bir sorun var ortada. Yükselmek için öncelikle bu problemleri çözmeniz lazım. Ne kadar yüksek elo, o kadar keyifli oyun dönüyor haliyle. Fakat eşleştirme sistemi çok iyi değil bunu kabul etmek lazım. Takımlar arası çok fark olabiliyor. İletişimsiz, beceriksiz oyuncular da takıma çokça gelebiliyor elo fark etmeksizin. Fakat iyi bir oyuncu elbette Gold eloda kalmaz, yükselir.
Adam sana karşıya smurf geliyor dememiş ki?
Adam oyunun salak mekaniklere sahip olduğunu, daha hayatında aim çalışmamış 2-3 tane 12 yaşındaki çocuğun koşarak sıkarak kendini yenmesinden bahsetmiş.
5000'e yakın saat CS oynayan adam Valorant'ta aimi kötü olduğu için yeniliyor öyle mi? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı