10.000-12.000 TL laptop önerisi

Akif Şen

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Yazılım test mühendisliği kursu almaya başlayacağım. Bu iş için kullanabileceğim arada film-dizi izleyebileceğim bir laptop arayışındayım. Oyun pek oynamam. SDD 216 GB yeterli. RAM 16 GB aşağısı düşünmüyorum.
Lenovonun iki modeli arasında kaldım. Birinde işlemci ve ekran kartı Amd iken diğerinde İntel ve arada yaklaşık 3 bin tl fark var.
Bu özellikler bütçemi zorlamaya değecek kadar fark yaratır mı? Hangisi seçmeliyim?
Veya bu bütçe için başka bir tavsiyeniz var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar selamlar. Yazılım test mühendisliği kursu almaya başlayacağım. Bu iş için kullanabileceğim arada film-dizi izleyebileceğim bir laptop arayışındayım. Oyun pek oynamam. SDD 216 GB yeterli. RAM 16 GB aşağısı düşünmüyorum.
Lenovonun iki modeli arasında kaldım. Birinde işlemci ve ekran kartı Amd iken diğerinde İntel ve arada yaklaşık 3 bin tl fark var.
Bu özellikler bütçemi zorlamaya değecek kadar fark yaratır mı? Hangisi seçmeliyim?

Kesinlikle Amd'li sistemi öneririm aradaki fiyat farkına değmez.

AMD'li olan daha iyi zaten.
Bu konularda pek bilgim olmasa da forumlarda biraz araştırınca ben de aynı kanıya vardım fakat fiyat farkından dolayı tereddütte kaldım.
Peki kullanım amacım düşünüldüğünde benim için ideal bir seçim mi sizce?

Kesinlikle Amd'li sistemi öneririm aradaki fiyat farkına değmez.
Teşekkür ederim. Farklı tavsiyeleriniz olursa da bakmak isterim.

i5 1135g7 yerine bunu tercih edebilirsin belki LENOVO Thinkbook 15 G3 Acl Amd Ryzen 7 5700u 8 Gb 512 Gb Ssd Freedos 15.6" Fhd 21a40037tx Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
veya https://www.amazon.com.tr/HP-Dizüst...45978031&rnid=21345970031&s=computers&sr=1-21
bu hp modelinin 512 ssd olanı başka sitelerde satılıyor olabilir araştırabilirsiniz.

Bu sistemi bende öneriyorum Intel olan laptopa göre daha ucuz ve daha iyi, ama eğer fiyat fazla diyorsanız attığınız 10.000TL AMD'li sistemi alabilirsiniz.

Bu sistemi bende öneriyorum Intel olan laptopa göre daha ucuz ve daha iyi, ama eğer fiyat fazla diyorsanız sizin attığınız 10.000TL AMD laptopu alabilirsiniz.

Bu sistemi bende öneriyorum Intel olan laptopa göre daha ucuz ve daha iyi, ama eğer fiyat fazla diyorsanız sizin attığınız 10.000TL AMD laptopu alabilirsiniz.
Önerdiğiniz laptop daha iyi duruyor ama Fiyat farkı ve RAM’in 8 GB olmasımdan dolayı sanırım 10.000 TL olanı alacağım.
Yorum yazan herkese teşekkür ederim.

Geri
Yukarı