10.000₺ araç içi kamera önerisi

KaylaZ

Kilopat
Arkadaşlar araç önü, arkası ve içini kayda alacak Vantrue N4 gibi bir kamera arıyorum. 10.000₺ bütçem var. Bir alternatif bulduğum sürece yurt dışından sipariş vermek istemiyorum. Gece kamerası iyi olmalı, ekranı olmalı ve mümkünse araç çalışmıyorken dahi kayıt almalı. En önemlisi dediğim gibi ön, arka ve iç kamera olması. Diğerleri de önemli fakat bunun kadar değil. Yardımcı olursanız sevinirim.

Piyasasını bilmediğimden soruyorum 10 bin TL çok uçuk bir rakam değil mi bu tarz bir ürün için?

Hocam parasını hak edecek ürün olduğu sürece elimden gelse 20k da veririm 30k da. Genelde bu tarz ürünlerin piyasası 3000-5000₺ falan oluyor. 10.000 göze fazla gözükebilir fakat malum ₺'nin değeri kalmadığından dolayı baktığınızda 450 dolar bile etmiyor. Kalitesiz-orta kalite ürüne 5000 verip pişman olacağıma 10.000 verir daha kaliteli bir şey alırım. Ayrıyeten insanlar 40.000₺'lik bilgisayarlarını korumak için bile 2000-3000₺ UPS'ye para veriyorlar. Araç fiyatlarını düşündüğünüz zaman bence gözden çıkarılabilir bir fiyat.

Yüksek bütçede güvenilir üç marka var: Garmin, Viofo, 70MAI.

Özelliklerini karşılaştırarak beğendiğinizi alırsınız ancak tüm bütçeyi kameraya harcamayın. Yüksek kapasiteli bir (ya da 2-3) powerbank takmak isteyebilirsiniz, çünkü çoğu kamera kontak kapalı iken kayıt alamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı