10.000 TL bütçe ile Full sistem toplama önerisi

Anlatımından klavye+fare+kulaklık için 2K gibi bir bütçe ayırman gerekiyor.
Rahatına düşkünsen bir de oyuncu koltuğu alacaksın + masa ile 1K da oraya versen.
Monitör için de 1-2K arası bir bütçe ayırsan. Kasa için kalan bütçe yaklaşık 5-6K oluyor. Peki sistemin özellikle bir yerden toplanması gerekiyor mu yoksa farklı yerlerden alıp kendiniz birleştirseniz olur mu?

Toplanması iyi olur hocam hiçbir bilgim yok toplama ile alakalı yardımcı olacak arkadaşımda yok.

Her şey dahil bunu yapabildim. Hatam olduysa kusura bakmayın.

Hocam güzel görünüyor ancak attığınız sistem belli olmuyor ve kulaklık rahat mıdır kullanan var mı kulaklığa biraz daha bütçe ayırmak önemli mi?
Klavye ve mouse için 1350 TL gözden çıkardım kulaklık için 700 civarı düşünüyorum.

Toplanması iyi olur hocam hiçbir bilgim yok toplama ile alakalı yardımcı olacak arkadaşımda yok.

Aslında birkaç video izleseniz olayı çözersiniz. Zaten her parçanın belli yeri var başka yere istesenizded sokamazsınız. Ayrıca parçalar uygun slota ya oturur klipsi kapanır ya oturmaz. Yani bu takıldı mı? Tam oturdu mu? Derdi de yok. Bunu deme sebebim parçaların hepsini aynı yerden alırsanız daha pahalıya gelir, çünkü Vatan'da kasa ucuz, ekran akrtı pahalı öbür yerde RAM uczu anakart pahalı. Biz burada en ucuz yerlerden bulup link atıyoruz ki uyguna gelsin.

Aslında birkaç video izleseniz olayı çözersiniz. Zaten her parçanın belli yeri var başka yere istesenizded sokamazsınız. Ayrıca parçalar uygun slota ya oturur klipsi kapanır ya oturmaz. Yani bu takıldı mı? Tam oturdu mu? Derdi de yok. Bunu deme sebebim parçaların hepsini aynı yerden alırsanız daha pahalıya gelir, çünkü Vatan'da kasa ucuz, ekran akrtı pahalı öbür yerde RAM uczu anakart pahalı. Biz burada en ucuz yerlerden bulup link atıyoruz ki uyguna gelsin.
Arkadaşın bilgisi olmadığı için kablolamayı karıştırabilir. Ben de aylardır izliyorum ve araştırıyorum yeni yeni oturmaya başladı kablolama.

Hocam kafamda bütçe dağılımını yaptım size açıklamak istiyorum.
Klavye ve mouse: Bu ikiliye 1350 TL.
Kulaklık: 650 TL rahat olması önemli halen araştırıyorum.
Monitör olarak şunu düşünüyorum: Philips 23.8" 242E1GAJ 1ms 144Hz FreeSync HDMI+DP port Oyuncu Monitörü fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da 1500 TL'ye bulabirim bu fiyata alternatif varsa önerilere açığım
Koltuk olarak şunu düşünüyorum en ucuz alternatif biraz daha ekleyerek daha iyisi varsa düşünebilirim: XFLY VENDETTA OYUNCU KOLTUĞU YEŞİL CAFEYE ÖZEL 1509T0513 FİYATI - Vivense bu da 870 TL.
Son olarak masa ve sistem kaldı
Masayı hallettirdim diyebilirim halletmezsem 400 TL masa.
Kasayada 5000-5500 arası düşünüyorum buna göre fiyat verirseniz sevinirim.

Monitör olarak şunu düşünüyorum: Philips 23.8" 242E1GAJ 1ms 144Hz FreeSync HDMI+DP port Oyuncu Monitörü fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da 1500 TL'ye bulabirim bu fiyata alternatif varsa önerilere açığım
Koltuk olarak şunu düşünüyorum en ucuz alternatif biraz daha ekleyerek daha iyisi varsa düşünebilirim: XFLY VENDETTA OYUNCU KOLTUĞU YEŞİL CAFEYE ÖZEL 1509T0513 FİYATI - Vivense bu da 870 TL.
Kulaklık olarak Rampage Fury X alabilirsiniz. Wireless ve baya rahat. Kendim kullandım.
Kasa için 5000-5500 ise DA-SISTEM4/AMD Ryzen 3 3100/SAPPHIRE RX 5500 XT PULSE OC 8GB/16GB DDR4/500GB NVMe SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA bunu alabilirsiniz.

Kulaklık olarak Rampage Fury X alabilirsiniz. Wireless ve bayağı rahat. Kendim kullandım.

Kasa için 5000-5500 ise DA-SISTEM4/AMD Ryzen 3 3100/SAPPHIRE RX 5500 XT PULSE OC 8GB/16GB DDR4/500GB NVMe SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA bunu alabilirsiniz.

Rampage'e karşı ön yargım var(incelemelerini bakacağım) kasa hoşuma gitti renklerini kontrol edebiliyor muyuz kasanın merak ettim.
Şu anlık HyperX Cloud Silver ve Corsair HS 50 Pro modellerine bakıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı