10.000 TL civarı programlama ve grafik tasarım için Ultrabook önerisi

Bütçe
10000

Altan Özkan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Programlama, Photoshop, Illustrator gibi işler için 10 bin TL civarında mümkünse ekranda daha fazla çalışma alanına sahip olabilmek için 2K ekranlı renk doğruluğu kötü olmayan bir cihaz arayış içindeyim.
Huawei Matebook 14 Ryzen 5 5500u güzele benziyor. Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Tartışmasız ASUS Vivobook, eğer küçük bir cihaz istiyorsanız da Zenbook'un OLED ekranlı modelleri. Vivobook Pro 16X modelinde Photoshop konusunda bırakın Huawei'yi Macbook Pro'lar bile ekran konusunda yanına yaklaşamaz. Fakat 10 bin TL bandında 2K çözünürlüklü bilgisayar bulmanız biraz zor. 2K yerine söylediğim 1080P modelleri alırsanız daha iyi renk doğruluğu alırsınız.

Tartışmasız ASUS Vivobook, eğer küçük bir cihaz istiyorsanız da Zenbook'un OLED ekranlı modelleri. Vivobook Pro 16X modelinde Photoshop konusunda bırakın Huawei'yi MacBook Pro'lar bile ekran konusunda yanına yaklaşamaz. Fakat 10 bin TL bandında 2K çözünürlüklü bilgisayar bulmanız biraz zor. 2K yerine söylediğim 1080p modelleri alırsanız daha iyi renk doğruluğu alırsınız.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Söylediğim Matebook 14 çok yakın geçmişte 11500 civarındaydı neredeyse bu özelliklerde. Tekrar güzel bir indirim olmazsa zor gibi 2K ekran. Fiyatı fazla uçmuş şuanda. Zenbook OLED'lere yakından baktım ve ekranda pixelleri saydım PPI değerleri çok kötü sanırım tam bakmadım ama rahatsız etti beni.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Söylediğim Matebook 14 çok yakın geçmişte 11500 civarındaydı neredeyse bu özelliklerde. Tekrar güzel bir indirim olmazsa zor gibi 2K ekran. Fiyatı fazla uçmuş şuanda. Zenbook OLED'lere yakından baktım ve ekranda pixelleri saydım PPI değerleri çok kötü sanırım tam bakmadım ama rahatsız etti beni.
Zenbook ları renk doğruluğundan dolayı söyledim. Ama yine de küçücük Full HD laptopta pikselleri nasıl saydınız inanamıyorum. Eğer sizi rahatsız ettiyse Vivobooklara da bakabilirsiniz. Yani benim bilgisayarımda piksel saymak mümkün değil, 2K bile alsanız yine sayamazsınız. Photoshop tarzı uygulamalarla işiniz olacağı için ısrarla size OLED öneririm. Başka bir bilgisayarda işlemci ekran kartı vs daha güçlü olabilir fakat sizin güçle pek bir işiniz olmaz. Size kaliteli ekran lazım.

Geri
Yukarı