10.000 TL çoğu oyunda 150 FPS verecek ekran kartı önerisi

Bütçe
10.000 TL - 15.000 TL
Önceliğin 10.000 TL ise şu ekran kartı geçenlerde indirimdeydi fakat üzerine sadece 1000 TL koymuşlar. AMD yerine Nvidia tercih etmek isterseniz bakabilirsiniz.

Ekran kartı hakkında çok bir fikrim yok ama Rx 6750 ve 6800 kartları her türlü bunu geçiyor. Eğer illa Nvidia olmasın diyorsanız Amd alın.

AMD isterim ama WattMan çok deniliyor

AMD isterim ama WattMan çok deniliyor
Bildiğin kadarıyla bu fiyata alabileceğin en uygun Nvidia kartlarından biri. Bu fiyatlarda çok fazla Nvidia kartı ile karşılaşmazsın. Bende senin yerinde olsam AMD tercih ederdim. Çünkü 6800 ve 6900 modelleri bu ekran kartını bayağı geçiyor.

AMD isterim ama WattMan çok deniliyor.

Hocam 8 GB ekran kartlarından uzak durun artık gelecek için iyi değiller 12-16 GB arası bakın bir de W değerine özellikle bakın.

Hocam RTX 4060 Ti 16 GB modeli geliyor yakın zaman içinde eğer ki satışı yapılan yer yakalanırsa 4060 Ti 16 GB modeli hem sorunsuz hem de istediğiniz performans değerlerini rahat rahat verecektir bu kartı kovalamakta fayda var.

Dostum bana göre 10 bin tl ye RX 6000 alman dünya üzerinde yapabileceğin en mantıksız hareket olur. Özellikle Nvidia'nın 4000 serisi kartlarına DLSS 3.0 desteği geldikten sonra. DLSS desteği hem ekran kartının yükünü hem de işlemcinin dar boğaz yapma ihtimalini azaltıyor. WattMan hatasıda %100 çözülmüş değil. Bir ay daha çalışıp para biriktir, 4000 serisinden bir kart al.

Arkadaşlar 4000 serisi diye aldanmayın. Şuanki 4060ti 3060ti den neredeyse hiçbir farkı yok. Sadece dlss 3.0 için almak ise saçmalık olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı