10.000 TL çoğu oyunda 150 FPS verecek ekran kartı önerisi

Bütçe
10.000 TL - 15.000 TL

Pandacian

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar NVIDIA, AMD veya Intel fark etmez fakat FPS değeri 150 > olması benim için daha iyi olur ( 1080p monitör )

AMD serisinden kart almak istemiştim fakat WattMan hataları beni biraz durdurdu ,6000 serisi kartlarda WattMan çok görülüyormuş diye biliyorum. Intel için ise daha yeni alınmaz deniliyor.

Önerilerinizi merakla bekliyorum bütçe 10k - 15k arası değişebilir önceliğim 10.000 TL olması.

@messinicocugu hocam siz ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Ya da bütçe artırıp 4070. Belirttiğiniz bütçede ifade ettiğiniz özellikleri sağlayacak pek kart yok. İlgili bütçedeki en uzun ömürlü olacak ürün bu şu an:

Hocam ben 3060 kullanıyorum yetiyor mu yetiyor ama saf performans istiyosanız AMD RX 6700 XT alın https://www.hepsiburada.com/sapphir...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.44.6

230W değerini de unutmadan söyleyeyim.

İşlemciniz ve PSU nedir?

Bütçeyi zorlayabilirseniz ve sağlam işlemciniz varsa:

Hocam ben 3060 kullanıyorum yetiyor mu yetiyor ama saf performans istiyosanız AMD RX 6700 XT alın https://www.hepsiburada.com/sapphir...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.44.6

15.000 TL'de olabilir ama istediğim FPS değerlerini vermesi yeterli.

Diger bilesenleri de bilmek lazim. Onlardan bagimsiz yorum yapmak biraz zor. Diger bilesenlerin de uygun oldugu bir senaryo icin varsayalim, eger ben hep 1080P'de kalacagim diyorsan butceni artirip 4070'de bakabilirsin ama bu fiyat bandinda 6800 veya 6800XT tavsiye ederim.

Reis ben diğer bileşenleri daha almadım.

RX 6800 olabilir.

WattMan hatası almaktan korkuyorum biraz.

İşlemciniz ve PSU nedir?

Bütçeyi zorlayabilirseniz ve sağlam işlemciniz varsa:

Diğer bileşenleri daha seçmedim WattMan hatalarından korkuyorum bir de sıcaklık değerleri nasıl.

15.000 TL'de olabilir ama istediğim FPS değerlerini vermesi yeterli.

Reis ben diğer bileşenleri daha almadım.

WattMan hatası almaktan korkuyorum biraz.

Diğer bileşenleri daha seçmedim WattMan hatalarından korkuyorum bir de sıcaklık değerleri nasıl.

WattMan genellikle OC ile ugrasıyosanız cıkıyor CPU voltajını falan dusurunce cok cıkmaya baslıyor diye biliyorum veya ekran kartını cok kurcalıyosanız. Ben RX 6700 XT alacaktım ama RTX3060 aldım performans yerine yazılım aldım.

Önceliğin 10.000 TL ise şu ekran kartı geçenlerde indirimdeydi fakat üzerine sadece 1000 TL koymuşlar. AMD yerine Nvidia tercih etmek isterseniz bakabilirsiniz.

Ekran kartı hakkında çok bir fikrim yok ama Rx 6750 ve 6800 kartları her türlü bunu geçiyor. Eğer illa Nvidia olmasın diyorsanız AMD alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı