3000 TL Valorant'ta 60 FPS verecek ekran kartı önerisi

Sen o sistemi baştan kur ona 3000 TL'lik ekran kartı da taksan 500 TL'lik de taksan aynı sonucu alacaksın. Valorant işlemci ve RAM oyunudur.

Sen mevzuyu kaçırıyorsun. Çift kanal ve yüksek hızlı RAM işlemci performansını uçurur. Git kardeşim 1x32 GB tak demiyor kimse. 2x4 GB ve elindeki anakartın Mhz limitinin en tepesindeki hızlarda RAM tak bir bakmışsın FPS yükselmiş, %1 low artmış, takılmalar ve droplar gitmiş. Bilgisayar sistemdeki en yavaş parça kadar hızlıdır.
Hocam biliyorum performansı uçurduğunu ama siz o bilgisayara quantum dual channel 1TB RAM'de taksanız 220 üstü FPS alamazsınız 3000G işlemciyle, arkadaş bunu iddaa ediyor.

Hocam biliyorum performansı uçurduğunu ama siz o bilgisayara quantum dual channel 1TB RAM'de taksanız 220 üstü FPS alamazsınız 3000G işlemciyle, arkadaş bunu iddaa ediyor.

Onun dediği ayrı. 3000G ile 220 FPS almak çok büyük başarı eğer öyle bir durum varsa. %30 daha güçlü tekli çekirdeğe sahip 3300X'i kökleyip 3600Mhz CL14 RAM'lerle destekliyorum video kaydı olmadan saf performansta 270-300 FPS çiziyor.

Sen o sistemi baştan kur ona 3000 TL'lik ekran kartı da taksan 500 TL'lik de taksan aynı sonucu alacaksın. Valorant işlemci ve RAM oyunudur.

Sen mevzuyu kaçırıyorsun. Çift kanal ve yüksek hızlı RAM işlemci performansını önemli derecede yükseltir. Git kardeşim 1x32 GB tak demiyor kimse. 2x4 GB ve elindeki anakartın Mhz limitinin en tepesindeki hızlarda RAM tak bir bakmışsın FPS yükselmiş, %1 low artmış, takılmalar ve droplar gitmiş. Bir bilgisayar sistemdeki en yavaş parça kadar hızlıdır.
Yok hocam, konu o değil. Arkadaş 3000G ile 220 FPS aldığını söyledi, bizde inanmadık. Sonra sanırım SS atmış ve 70 FPS yazıyor orada, ondan bahsediyor.

Onun dediği ayrı. 3000G ile 220 FPS almak çok büyük başarı eğer öyle bir durum varsa. %30 daha güçlü tekli çekirdeğe sahip 3300X'i kökleyip 3600MHz CL14 RAM'lerle destekliyorum video kaydı olmadan saf performansta 270-300 FPS çiziyor.

Linux'a geçiş yapmadan önce şakasız alıyordum. Ama oyun güncellenmiş. @unut 'R' gibi olmasın ama 220'ye yakın bir FPS aldığımda atacağım.

Linux'a geçiş yapmadan önce şakasız alıyordum. Ama oyun güncellenmiş. @unut 'R' gibi olmasın ama 220'ye yakın bir FPS aldığımda atacağım.
Bekliyorum heyecanla, ne R'si yapmışım onu da söylersiniz. 220FPS+ aldığınız kanıt gelmeden R yapmış diyemezsiniz.

Tamam, 7GHz OC mi yaptınız kanıt bekliyorum. Ayrıca linux'a geçmenizle ne alakası var? VALORANT, linux üzerinde desteklenmiyor.

Oyunun eski halinde (2020 ile 2021 başı) daha rahat FPS alınıyormuş diye duymuştum, sanıyorum DX11 desteklemeyen kartları kestikleri dönem bir güncellemeler gelmiş. O zamanki benchmarkları izlediğimde daha iyi FPS'ler görüyordum. Sen de o zaman oynadıysan olabilir.

3000G yakın zamanda gördüysen belki haritadandır veya test kısmındandır. Ben bayağı tüm arka plan uygulamalarını kapatıp, işlemci ve RAM performansına odaklanıp oynuyorum Valorant açtığımda. Örneğin Breeze haritasında 260-320 FPS civarı takılırken Split haritasında 220-270 FPS civarı takılıyor.

Oyunun eski halinde (2020 ile 2021 başı) daha rahat FPS alınıyormuş diye duymuştum, sanıyorum DX11 desteklemeyen kartları kestikleri dönem bir güncellemeler gelmiş. O zamanki benchmarkları izlediğimde daha iyi FPS'ler görüyordum. Sen de o zaman oynadıysan olabilir.

3000G yakın zamanda gördüysen belki haritadandır veya test kısmındandır. Ben bayağı tüm arka plan uygulamalarını kapatıp, işlemci ve RAM performansına odaklanıp oynuyorum Valorant açtığımda. Örneğin Breeze haritasında 260-320 FPS civarı takılırken Split haritasında 220-270 FPS civarı takılıyor.
Ekran kartıyla mı hocam? Arkadaş tamamen APU kullanıyor da onu belirtelim. Belki mümkündür bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı