10.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
10.000TL
Bence budur o fiyata alınabilcek en iyisi. hemde 17.3 ekran

Asus Tuf Gaming F17 FX706LI-HX198 Intel Core i5 10300H 16GB 512GB SSD GTX1650Ti FREEDOS 17.3" FHD Taşınabilir Bilgisayar
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...r-bilgisayar-p-HBCV000001N3IL?magaza=Teknorya
Hocam bence de bu çok fena. Arkadaşa bakıyoruz da tutturmuş işlemci i7 olsun diye sizce fark eder mi buradaki i5 ile aynı fiyattaki bir laptoptaki i7 ? (Konuyu da editledim)
Lenovo IdeaPad Gaming 3 AMD Ryzen 7 4800H 16GB 512GB SSD GTX1650 Ti Freedos 15.6" Taşınabilir Bilgisayar 82EY00MJTX
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...jtx-p-HBCV000005MF4K?magaza=Central+Teknoloji
Bunu alacak arkadaş herhalde.

Son düzenleme:
Hocam bence de bu çok fena. Arkadaşa bakıyoruz da tutturmuş işlemci i7 olsun diye sizce fark eder mi buradaki i5 ile aynı fiyattaki bir laptoptaki i7 ? (Konuyu da editledim)
i5 veya i7 o kadar da ilgilenilecek bir olay değil. i3 bir işlemciye sahip olan bir bilgisayar, i7 işlemciye sahip olan bir bilgisayardan da güçlü olabilir. 1500 liraya i7 işlemcili bilgisayarlar var. Burada olay nesil ve işlemcinin performansı. Bu tip takıntılara sahip olan insanlar genellikle bu konuyu anlamadığı için buraya takılıyor. Lütfen arkadaşına bunu bu şekilde anlat, benim çevremde böyle. i7 işlemci yoksa çöp diyor, adama i7 işlemcili 2 bin liralık bilgisayar gösteriyorum, nasıl olur ya? diyor :D

i5 veya i7 o kadar da ilgilenilecek bir olay değil. i3 bir işlemciye sahip olan bir bilgisayar, i7 işlemciye sahip olan bir bilgisayardan da güçlü olabilir. 1500 liraya i7 işlemcili bilgisayarlar var. Burada olay nesil ve işlemcinin performansı. Bu tip takıntılara sahip olan insanlar genellikle bu konuyu anlamadığı için buraya takılıyor. Lütfen arkadaşına bunu bu şekilde anlat, benim çevremde böyle. i7 işlemci yoksa çöp diyor, adama i7 işlemcili 2 bin liralık bilgisayar gösteriyorum, nasıl olur ya? diyor :D
Aynısını dedim arkadaşa ben de bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim bana bile inanmıyor :) Neyse ikna çalışmalarım sürüyor...

i7-9750H serisi ateş gibi bir seri. Alınmaması gerekir.
Bütün laptop işlemcileri ısınıyor ve laptop işlemcileri ısınıya dayanıklı yapılır. Termal macun ve temizliği düzenli yapıldığı sürece hiçbir şey olmaz. Ayrıca o işlemciyi kullandınız mı, böyle bir yorum yapıyorsunuz?
ASUS FX516PE-HN004T/Core I5-11300H/8GB RAM/512GB SSD/RTX3050TI 4GB/15.6"/WIN10 Gaming Laptop + Ram ssd filan değişir ama sistem değişmez. 1660 Tİ var ama 9000 altına düşmezse bu daha iyi sonradan üzülme.
1660Ti ile RTX3050Ti aynı performansa sahip kartlar, eğer DLSS destekliyorsa RTX3050Ti alınabilir fakat diğer durumda bence 1660Ti olan laptop daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı