10.000 TL ile mininge girilir mi?

Bunu felsefi bir açıdan ele aldığımızda iki tarafında haksız olmadığı gerçeğini görmezden gelemeyiz. Mining yapanlar "oturduğu yerden para kazanmak" gibi basit bir iş yapmıyorken, diğer yandan uzun zamandır bilgisayar almayı bekleyen kardeşlerimizin görece mining ile kart bulamamalarına da üzülüyorum. Ancak direkt ön yargılı olarak konuşmamakta fayda var. Hiçbir tarafı tutmuyorum baştan belirteyim. Her konuda mining eleştirisi görmekten yıldım doğrusu. Grafik kartı olmaması genç arkadaşlara bu kadar sıkıntı çıkarıyorsa keşke vergilendirmeler veya diğer halk karşıtı olaylara da böyle yek bir tepki verebilseler, her seferinde içindekileri dökseler diyorum. Sağlıklı günler diliyorum :)

Mining demek oyunculara işkence demek adam 10 milyon TL'lik mining kurmuş 1000 adet kart almış bizede avucumuzu yalamak düşüyor mining yüzünden kart fiyatları uçtu kimse oyuncuları düşünmüyor bitsede kurtulsak mining deneysel Bir şey elbet bir gün bitecek sonra ekran kartı ucuzluğu başlayacak ama iş işten geçmiş olacak o zamana çıkacak ekran kartları daha iyi olacak şimdiki kartlar eski nesil olacak ve ellerinde kalacak .

Aynen, bende esprisine söylemiştim, ama stok diye bir şey bırakmadılar.

Stok olmamasının düşündüğüm ve kesinlikle arkasında olduğum nedenlerini size sıralayacağım. Öncelikle şunu eklemek istiyorum stok bol keseden olarak sadece bizim ülkemizde değil genel olarak dünya üzerinde yok.
1. olarak corona döneminde normal döneme kıyasla çok az kart üretiliyor olması.
2. olarak Türkiye de yaşadığım için buraya göre konuşuyorum corona dolayısıyla evine bu zamana kadar bilgisayar girmemiş bir arkaşımızın bile bilgisayarı var artık bu sene yapılan bilgisayar bileşeni veya hazır sistem satışları tarihte hiçbir sene yapılmamıştır.
3. olarak mining eklemek istiyorum. Oturduğumuz yerden para kazanma hayalini hepimiz kurarız bunu herkes ister ve sermaye sahibi olanlarda deniyor kimisi yılıyor bırakıyor kimisi sefasını sürüyor. Çok fazla kartla mining yapmak sandığımız gibi evden çıkıp gidip veya hiç kontrol etmeden para kazanmak değil. Bunu kontrol etmek gerekiyor havuzdan düşmüş mü? Ekran kartı düzgün çalışıyor mu ısınıyor mu? Sıra dışı bir problem var mı?
Ek olarak şunu eklemek istiyorum GTX 1650 ve 1650 Super ekran kartlarıyla ETH madenciliği yapılmadığı halde bu kartların bile stoğunu bulmak zorlaştı bunun sebebi talebin çok olması. Stok bulunuyor evet bulduğumuzda da ateş pahası fiyatlara buluyoruz çünkü insan dediğimiz şey fırsatcılığı çok sefer 200 dolarlık kartı neden size bana 1600-1700 TLlere vergi dahil satsın ki 2500 hatta 3000 TLlere bile satabildiğini gördü. Bazı arkadaşlar sığ bakıyor söz meclisten dışarı sığ bakan zaten kızgınını atıp eleştirisini eminim ki yapacaktır.

Geri
Yukarı