10.000 TL iş ve oyun için dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Bütçe
6.000₺ - 10.000₺
3 gün önce ben de senin bütçende hem üniversite hem oyun için PC arıyordum ve benim içinde pil konusu önemliydi. Bayağı bir araştırdım HP victus asustuf ve MSI Bravo arasında kaldım. Victus yeni bir model ve ısınma konusundan korktuğumdan eledim. Elimde ASUS TUF FX506HCB ve MSI Bravo 15 B5DD-022xtr kaldı. ASUS i5 11400h 3050 Ti - MSI ise R5 5600h RX5500M. İşlemci konusunda pek fark yok hatta R5'in ısınma konusunda Intel'den çok daha ileride olduğu söylendi. Ekran kartı ise 5-6 FPS (çoğu oyunda aynı) fark ettiğini gözlemledim. (tabii DLSS ve RTX senin için önemli değilse). ASUS'un pil konusunda ise 1 saat bir buçuk saat gibi şeyler duydum ve bu soğumama sebep oldu. Bence iş odaklı bir şey arıyorsan oyun da oynamak istiyorsan MSI seni götürecektir. 8 GB olan RAM'ı 3200 MHz 9700 TL gibi bir fiyat. 10.100 yaparak 16 gba tamamlayabilirsin. Kısacası tavsiye MSI Bravo 15 B5DD-022xtr
Hocam ben TUF'ta 3 saatte 2 film izledim pilde. Pil'i kim bu kadar az dedi bilmiyorum ama 1 saatten net fazla.

Son düzenleme:
Yok hocam tam benlik aradigim her sey var. Numara tuslu, 16GB Ram, 1TB HDD, Harici ekran karti. Hepsi tam sadece 256GB SSD var. Onuda sonraki ilerleyen zamanlarda yukletirim. Oneri icin tesekkurler. Arkadaslara cesit icin baska oneriler soruyordum. Tek bir oneri olmasin diye.

Bu cihazı şiddetle önerebilirim. Güçlü işlemcisi yüksek depolama kapasitesi ve her türlü oyunu size oynatabilecek grafik kartına sahip. İleride buna yapmanız gereken tek şey 8 GB ram takviyesi olur. Yanılmıyorsam HP sizin ram takmanıza izin veriyordu. Garanti koşullarında güncellemeye gitmişti diye hatırlıyorum tabii yine de sormakta fayda var.

Oyun, Render ,Autocad, Solid works tarzı programları çoook rahat şekilde çalıştırıp size kolaylık sağlar.

Geri
Yukarı