10.000 TL Monster notebook önerisi

Aradaki farkı ekran kartı kapatacaktır ve Acer öne geçecektir, fakat gözümden kaçmış hemen düzenliyorum.
Şöyle ki, arkadaş 2 yıl okul sürecinde kullanacak ve fazla güç gerektirmeyen oyunları oynayacağını söylemiş. Yani abra a5 v15.5 bile istediklerini sağlar. 8000 TL ye alacağı bu bilgisayar ona yetecekken neden 10-11 bin TL versin ki.

Şöyle ki, arkadaş 2 yıl okul sürecinde kullanacak ve fazla güç gerektirmeyen oyunları oynayacağını söylemiş. Yani abra a5 v15.5 bile istediklerini sağlar. 8000 TL ye alacağı bu bilgisayar ona yetecekken neden 10-11 bin TL versin ki.
Şimdi dostum konu sahibinin ileride başka bir oyun oynayamayacağının garantisini verebilir misin?

Farkında mısın bilmiyorum ama laptoplarda parça değişimi yapılmıyor(istisnalar var fakat kaideyi bozmazlar). Konu sahibi bu bütçeye çıkabiliyorsa bütçesinde bir malzeme almak varken neden ucuza gelecek diye az özellik alsın? Konu sahibinin bütçesi 8000Tl olsaydı zaten bu şekilde konu açardı.

Biraz mantıklı olmaya davet ediyorum.

Şimdi dostum konu sahibinin ileride başka bir oyun oynayamayacağının garantisini verebilir misin?

Farkında mısın bilmiyorum ama laptoplarda parça değişimi yapılmıyor(istisnalar var fakat kaideyi bozmazlar). Konu sahibi bu bütçeye çıkabiliyorsa bütçesinde bir malzeme almak varken neden ucuza gelecek diye az özellik alsın? Konu sahibinin bütçesi 8000Tl olsaydı zaten bu şekilde konu açardı.

Biraz mantıklı olmaya davet ediyorum.
Ben zaten mantıklı olmaya çalıştığım için yazdım o yorumu. Peki ben sana sorayım, hali hazırda zaten 16gb ramli bir notebook aldıktan sonra çift kanal olsun diye gidip gereksiz yere bir 16gb ram daha almak ne kadar mantıklı? Ha diyorsan ki alma tek kanal kullan, neden ben verdiğim paranın ve sahip olduğum ekran kartının hakkını tam almak istemeyeyim? Ekran kartım tam performans çalışsın diye gidip en az 600-700 TL daha verip totalde 32gb ramle takılırım demek mantıklıysa buyursun alsın arkadaş.

@Zakramoreas ben de senin anlayışın için teşekkür ederim.
Tartışmaya hiç gerek yok. Üstte de belirttiğim gibi evet Acer daha iyi olabilir fakat Innovative'nin de dediği gibi üst düzey oyunlar oynamayacağımı yazmıştm. Daha sonra oynarmıyım sanmıyorum. Beni tanımadığınız için yaptığınız yorumlar doğru aslında tanımadığınız biri olarak fakat ben kafamın daha rahat olduğu, bildiğim bir yere gidiyorum. 8 bin TL'lik de alabilirim fakat kendi özel hayatımın da etkisiyle farklı sebeplerle bu fiyata geldim.

Abra A7 V12.2.2 ile Abra A5 V15.8.3 kıyasladığımda V15.8.3'ün sadece SSD'nin okuma/yazma kısmında geri kaldığını düşünüyorum. Orjinal windows kullanmak ne kadar artı sağlar emin değilim daha önce kullanmadığım için fakat okuduğum yerlerde fazla bir artısı yok gibi. Diğer taraftan ekranı 15.6 inç bana daha uygun geldiği için burada yine benim için ön planda.

Herkesin yorumu, yardımı ve sabrı için teşekkür ediyorum. Bir önceki siparişimde bir sorun yaşamamıştım umarım bu siparişimde de yaşamam.

Bu arada bu yazdığım gönderi için yorum yapabilirsiniz belki benim doğru düşündüğüm ama yanlış olan bir yazı yazmışımdır, tekrardan teşekkür ederim.

--

Ama henüz stokta yokmuş ve birkaç yerden baktığımda net bir tarih vermiyorlar. :(
Fikrim hala değişebilir, Monster fanı değilim. Yeterki üstte de yazdığım gibi sadece link atıp geçmeyin. @Zakramoreas belki de önerdiğin Acer'i alırım fakat bunu bir ailemle konuşmam gerekecek, saat de biraz geç o yüzden yarına kaldı.

Dediğimi tekrar dile getiriyorum. Derslerimi yapmam için zaten telefon bile yetiyor bunun dışında orta düzeyde oyunları rahatça oynayabileceğim bir laptop aslında bu kadar. Yaptığınız yorumlar link bırakıp konudan ayrılmak lütfen bunu yapmayın. Fiyatı da mümkünse 10 bin TL'yi geçmesin hatta @Innovative 'nin de dediği gibi bu oyunları rahatça oynayabiliyorsam diğer işlerimi de fazlasıyla rahat yapabilirim. Valorant ve LoL oynuyorum şuanda fazlası yok ki büyük ihtimalle hatta kesin oynamayacağım. İki yıl üniversitenin sonunda ise satacağım. Umarım derdimi iyice anlatabilmişimdir, iyi geceler.

Başka birinin attığı öneriyi alıntılayıp siz de bir öneri atabilirsiniz. @Zakramoreas 'in de yaptığı gibi onunki ile sizinkini kıyaslayıp hangisi arasında tercih yapabileceğimi dile getirmiş olursunuz.

Son düzenleme:
Acer diye tutturanlar olmuş, tek kanal ram ile geldiğinden haberleri var mı acaba :)
Acer alırsan 5 sene sonra bi' 16 GB daha alırsın. 32GB RAM olur mis gibi kullanırsın. Monster'de 8GB RAM'i satacan da falan da filan da. Ekran kartı ve monitör olarak 2'ye katlar zaten. Bana sorarsan ise 10K'ya laptop almaya değmez. Valorant için falan daha ucuz bir şey alınmalıdır.

Acer alırsan 5 sene sonra bi' 16 GB daha alırsın. 32GB RAM olur mis gibi kullanırsın. Monster'de 8GB RAM'i satacan da falan da filan da. Ekran kartı ve monitör olarak 2'ye katlar zaten. Bana sorarsan ise 10K'ya laptop almaya değmez. Valorant için falan daha ucuz bir şey alınmalıdır.
Hocam 5 yıl sonra ne 1650ti ne de 1660ti zaten ihtiyaç görmez. O saatten sonra 16gb ram masrafı yapmak ne kadar mantıklı olur 😀 Bence de 7-8k lık laptop gayet ihtiyaç görür ama alacak arkadaşın kararı tabi.

Hocam 5 yıl sonra ne 1650 Ti ne de 1660 Ti zaten ihtiyaç görmez. O saatten sonra 16 GB RAM masrafı yapmak ne kadar mantıklı olur 😀 Bence de 7-8Klık laptop gayet ihtiyaç görür ama alacak arkadaşın kararı tabii.
Arkadaşımız Triple A oyun oynamıyormuş ki. Valorant gibi oyunları 5 yıl sonra da kaldırabilir bence GTX 1660 Ti. Ayrıca GTX 960 5 yıllık kart ama hâlâ oyun oynatıyor.

Herkese iyi günler. Maksimum 10 bin TL'ye Monster'dan bir notebook alacağım. Fazla bilgim olmadığı için buraya yazıyorum. Abra ve tulbar serileri genelde 10 bin TL civarında. Abra ve Tulpar serilerine bakarak hangi laptopu önerirsiniz? Teşekkürler şimdiden.

A7 cihazlara fazla zam geldi o yüzden A5 bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı