10.000 TL Oyun için sistem toplama

forever05252

Decapat
İyi günler. Sıfırdan bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bunun için de bütçeyi biraz zorlayacağım. Toplayacağım sistemin uzun ömürlü ve nasıl desem ilerde yeni parçalar çıkınca yükseltilebilir sistem olmasını istiyorum. Önceliğim oyun için olacak, yani oyun yönünün daha ağır basmasını istiyorum. Çoğu şeyi kafamda oturttum aslında ama işlemci konusunda çok takıldım. Son zamanlarda AMD tavsiyesi çok görüyorum ama bazı testleri izlediğimde İntel FPS konusunda olsun, verimlilik konusunda olsun daha çok ileride gibi gözüküyor. Bütçem belki 10.000 TL'yi aşabilir belki çok az aşağısında kalabilir. Kısacası bir kere sağlam bir şey toplayıp uzun bir süre başımın ağrımasını istemiyorum. Bu bahsettiğim sistemi ortalama 1 yıl sonrada toplayabilirim. Bir fikir verebilir misiniz ileri görüşlülük açısından yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
372355

Sonsuza kadar oynarsın :) Fiyat toplamı 8300 TL.

mouse klavye ekran hoparlör ve diğerleri max. 10000 TL

Eki Görüntüle 372355

Sonsuza kadar oynarsın :) Fiyat toplamı 8300 TL.

mouse klavye ekran hoparlör ve diğerleri max. 10000 TL

Hocam bu ne bu fiyata :D
Kendime sistem toplayacağım sadece son birkaç gündür araştırıyorum ve yeni olduğum halde bu fiyata daha iyi sistem toplanır. Bu tavsiye ettiğin sistem tamamen çöp. 2700X ve 2070 i bir arada alır bu bütçeyle. Topladığın sistemin her şeyi tam bir facia. Estetikten ve performanstan tamamen uzak bir kasa olmuş bu sadece :D

testleri izlediğimde İntel FPS konusunda olsun, verimlilik konusunda olsun daha çok ileride gibi

Dikkatli bakarsan işlemci kullanımında AMD daha az kullanır intel ise dibe vurur. Bu demek oluyorki AMD daha iyi ve yeni oyunlarda daha iyi performans verecek.

Dikkatli bakarsan işlemci kullanımında AMD daha az kullanır intel ise dibe vurur. Bu demek oluyorki AMD daha iyi ve yeni oyunlarda daha iyi performans verecek.
O iş öyle olmuyor, programlar Amd'nin sanal izleklerini de gördüğünden kullanım yüzdesi düşük görünüyor. Oyunlar sanal izlekleri kullanmıyor maalesef. Yani kullanılmayı bekleyen gizli bir güç yok. Sanal izlek kapalı ve açık test:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İkinci video 4790k işlemcili (4 çekirdek + 4 izlek)
İntel işlemciler çekirdek başına daha yüksek fps veriyor. İntel Core i5 9600k(6 çekirdek) ve Amd 2700x:

Oyunlarda tek çekirdek performansı önemlidir. Optimizasyona bağlı ama Ryzen bana göre anca CAD gibi programlarda %100 de 100 kullanıyor.
İyi günler. Sıfırdan bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bunun için de bütçeyi biraz zorlayacağım. Toplayacağım sistemin uzun ömürlü ve nasıl desem ilerde yeni parçalar çıkınca yükseltilebilir sistem olmasını istiyorum. Önceliğim oyun için olacak, yani oyun yönünün daha ağır basmasını istiyorum. Çoğu şeyi kafamda oturttum aslında ama işlemci konusunda çok takıldım. Son zamanlarda AMD tavsiyesi çok görüyorum ama bazı testleri izlediğimde İntel FPS konusunda olsun, verimlilik konusunda olsun daha çok ileride gibi gözüküyor. Bütçem belki 10.000 TL'yi aşabilir belki çok az aşağısında kalabilir. Kısacası bir kere sağlam bir şey toplayıp uzun bir süre başımın ağrımasını istemiyorum. Bu bahsettiğim sistemi ortalama 1 yıl sonrada toplayabilirim. Bir fikir verebilir misiniz ileri görüşlülük açısından yardımcı olabilir misiniz?
İ7 9700K, RTX 2080 ve 16 GB RAM
AMD tabanlı,
R7 2700X, RTX 2080 ve 16 GB RAM

GTX 1050 Ti hafif kalır, en iyisi RTX 2080'li bir sistem almanız. Hatta en düşük RTX 2070 alın daha düşüklere bakmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı