10.000 TL R5 3600 RTX 2060S sistem toplama

Bütçe
10.000
Hocam şöyle bir sorum olacak, bu sistem kaç yıl götürür beni?
Ultra grafik takıntınız yoksa rahatından 6-7 yıl götürür bence. Almadan önce PSU'yu alabileceğiniz daha kaliteli bir şey seçerseniz elektriksel sorunları yaşayıp sistemi çöp etme ihtimaliniz daha da düşer.
Isı değerlerini düşükte tutarak da ömrünün kısalmasını bir nebze engelleyebilirsiniz.

Hocam 2060 Super'li sistemmi yoksa arkadaşın attığı 2070 Super'li sistem mi? Bu arada arkadaş güzel sistem toplamış eline sağlık o arkadaşın.

2060S'li

Ultra grafik takıntınız yoksa rahatından 6-7 yıl götürür bence. Almadan önce PSU'yu alabileceğiniz daha kaliteli bir şey seçerseniz elektriksel sorunları yaşayıp sistemi çöp etme ihtimaliniz daha da düşer.
Isı değerlerini düşükte tutarak da ömrünün kısalmasını bir nebze engelleyebilirsiniz.

Yok hocam öyle bir takıntım PSU olarak ne önerirsiniz?

Yok hocam öyle bir takıntım. PSU olarak ne önerirsiniz?
FSP, High Power, Corsair, SilverStone gibi markaların ürünlerini kaliteli olarak biliyorum ben. Direkt model öneremem ama konuda belirttiğiniz PSU da olabilir, o da kaliteli sanırım.
Giriş seviyesi anakarta orta-üst segment işlemci takmak mı :D
B450M S2H ile 2700X kullanıyorum, yapmayın. :D

Hocam sistem çok iyi ama 5-6 yıl sonra sistem oyunları Ultra yerine High-mediumda oynatmaya başlatabilir bu arada 5-6 yıl gider sistem.
hocam hiç sıkıntı değil benim için
Giriş seviyesi anakarta orta-üst segment işlemci takmak mı :D
hocam içimdekileri dile getirmişsin :D
Hocam sistem çok iyi ama 5-6 yıl sonra sistem oyunları Ultra yerine High-mediumda oynatmaya başlatabilir bu arada 5-6 yıl gider sistem.
hiç sıkıntı değil hocam benim için 1.5 yıl boyunca cs yi bile 30-40 fps oynamış biri olarak :D

CUDA çekirdeği sayısı farkı var, tensor çekirdeği, RT çekirdeği vs. çok fark var. Ray Tracing'i iyi şekilde kullanmak için en ucuza 2070S tavsiye ediyoruz. Fiyatı da nispeten ucuz olduğundan çok tavsiye ediliyor. Şu karşılaştırma videosuna bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem zaten yıllar boyu idare edecek. Hemen farklı soket yapısı geldiğinde bilgisayarı alan kişi diğer nesile mi geçecek sanıyorsun? PCI Express 4.0'ın M.2 SSD hızlarından yararlanacaktır belki. Bunu bilemezsiniz. Direkt ortaya B450 alın diye bir şey de atamazsınız bu yüzden.

Tüh, herhalde haksız olduğunu anlayınca mesajı düzenleyerek "."
CUDA çekirdeği sayısı farkı var, tensor çekirdeği, RT çekirdeği vs. çok fark var. Ray Tracing'i iyi şekilde kullanmak için en ucuza 2070S tavsiye ediyoruz. Fiyatı da nispeten ucuz olduğundan çok tavsiye ediliyor. Şu karşılaştırma videosuna bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem zaten yıllar boyu idare edecek. Hemen farklı soket yapısı geldiğinde bilgisayarı alan kişi diğer nesile mi geçecek sanıyorsun? PCI Express 4.0'ın M.2 SSD hızlarından yararlanacaktır belki. Bunu bilemezsiniz. Direkt ortaya B450 alın diye bir şey de atamazsınız bu yüzden.

Tüh, herhalde haksız olduğunu anlayınca mesajı düzenleyerek "." Yapmış.

Sistemde performansı etkileyen ana etmen GPU CPU ve RAM diğil midir anakartı yüksek almak çokda ön planda tutulmamalı sistemin uzun ömürlülüğü için söyledim 2060S ve 2070S arasın fark var aynı fiyata niye 2070S olmasın anakart için sanki A320 alacağım demişim gibi sinirleniyorsun B450 çok mu kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı