10.000 TL toplama PC vs hazır sistem

Bu devirde hangisi mantıklı?

• Hazır sistem (oem)

• Toplama pc

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

EsEsli 26

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar birçok konu var fakat benim derdime derman yok.
Şimdi ben bir masaüstü PC sahibi olmak istiyorum ve bunu kendim toplamak ile hazır sistem almak arasında kaldım.
Gönül ister ki kendim PC toplayayım fakat daha önce hiç deneyimim olmadı ve şu an stoklar bitik durumda, internetten farklı farklı sitelerden mi alayım, Windows nasıl kurayım? Vs... Sizce yaza doğru stoklar gelir mi? Yani yazın stoklar gelecek ise yazın güzel bir PC toplayayım, eğer ki bu böyle devam edecekse de ben hazır sistem alayım.
Önerilerinizi bekliyorum, önerilerinize göre derdimi daha ayrıntılı anlatabilirim.
Teşekkürler.
Bütçe: 10.000 TL.

Şunu açıkça söylemek gerek; hazır sistemler temel donanımlar açısından daha ucuza geliyor ancak sistemi oluşturan diğer parçalar akıl mantık dışı stok eritme hileleriyle dolu olabiliyor. Kendiniz tüm parçalara asgari özeni göstererek toplamak isteseniz bütçenizi aşıyor. Ortada böyle bir durum var maalesef. İdare etmek için uygun APU sistemlere de bakabilirsiniz.

İsterseniz ekran kartsız sistem toplayın. Ben öyle yapacağım. Düşük grafiklerde oynarsınız bir müddet. İsterseniz 7500TL'ye ileriye dönük Intel APU sistem söylerim. Stoklar düzelene kadar ekran kartı paran birikir. Ama sadece 10.000 ise tavsiye etmiyorum. 7500TL APU sistemde Z490 anakart ve i7 10700K var.

Ürünü kendiniz toplarsanız sistemi kurmayı dert etmenize gerek yok, eğer sistemi kurmakla uğraşamam derseniz götürün internet kafeye veya bilgisayarcıya yaptırın, zaten windows kurması kolay iş.

Şu an için ekran kartını sonradan almak şartı ile kasa toplamak mantıklı bir seçenek olur.

Donanım Arşivi 3 hafta içinde 3 adet F/P sistem geleceğini söyledi tarihleri yazıyordu unuttum herhangi bir karar almadan mutlaka o fırsatlara bakın. DA çok güzel ve uygun fiyatlı sistemler yapıyor.

Şunu açıkça söylemek gerek; hazır sistemler temel donanımlar açısından daha ucuza geliyor ancak sistemi oluşturan diğer parçalar akıl mantık dışı stok eritme hileleriyle dolu olabiliyor. Kendiniz tüm parçalara asgari özeni göstererek toplamak isteseniz bütçenizi aşıyor. Ortada böyle bir durum var maalesef. İdare etmek için uygun APU sistemlere de bakabilirsiniz.
Hocam apu sistem almak yerine yaza kadar stokların gelmesini bekleyeceğim sanırım... Teşekkürler
İsterseniz ekran kartsız sistem toplayın. Ben öyle yapacağım. Düşük grafiklerde oynarsınız bir müddet. İsterseniz 7500TL'ye ileriye dönük Intel APU sistem söylerim. Stoklar düzelene kadar ekran kartı paran birikir. Ama sadece 10.000 ise tavsiye etmiyorum. 7500TL APU sistemde Z490 anakart ve i7 10700K var.
Hocam dediğim gibi apu sistem almak yerine yaza kadar stokların gelmesini bekleyip, Ekran kartlı bir sistem alabilirim ama siz yine de sistem önerinizi atabilirsiniz.
Donanım Arşivi 3 hafta içinde 3 adet F/P sistem geleceğini söyledi tarihleri yazıyordu unuttum herhangi bir karar almadan mutlaka o fırsatlara bakın. DA çok güzel ve uygun fiyatlı sistemler yapıyor.
Hocam Tam tarih verebilir misiniz? Bazen 30 dk içinde stok bitiyor çünkü :)

Hocam dediğim gibi APU sistem almak yerine yaza kadar stokların gelmesini bekleyip, ekran kartlı bir sistem alabilirim ama siz yine de sistem önerinizi atabilirsiniz.

Hocam aceleniz varsa APU alın. Yoksa tabii ki de beklemek daha iyi hem belki diğer parçaların fiyatları da düşer.

Hocam APU sistem almak yerine yaza kadar stokların gelmesini bekleyeceğim sanırım... Teşekkürler

Hocam dediğim gibi APU sistem almak yerine yaza kadar stokların gelmesini bekleyip, Ekran kartlı bir sistem alabilirim ama siz yine de sistem önerinizi atabilirsiniz.

Hocam Tam tarih verebilir misiniz? Bazen 30 dk içinde stok bitiyor çünkü :)

Ben bilgisayar alacağım zaman sürekli İtopya'da F5 yapıyordum daha videosu çıkmadan DA2 sistemi almıştım 5600 liraya sonra sadece ekran kartını 7200'e sattım. Bu fotoğraftaki günlerde teknoloji mağaza sayfalarını sürekli F5 yaparsanız iyi olur zaten videoya gerek kalmıyor ucuza sistem geldiği belli oluyor. Param olsaydı 3 ay önce çıkan DART1 sistemi de 10 000 liraya alacaktım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210517-123406.png
    Screenshot_20210517-123406.png
    340,7 KB · Görüntüleme: 32

Geri
Yukarı